Adıyamanlı iş adamları dış pazarlara açılıyor -ASGİAD Başkanı Bilgiç: -"Adıyaman'ın ticaret…

  • Yazı boyutu
Adıyamanlı iş adamları dış pazarlara açılıyor
  -ASGİAD Başkanı Bilgiç:
  -"Adıyaman'ın ticaret…

Adıyamanlı iş adamları dış pazarlara açılıyor -ASGİAD Başkanı Bilgiç: -"Adıyaman'ın ticaret hacmini arttırmak amacıyla iş adamlarından oluşan heyetle Senegal'e gidiyoruz"

Adıyamanlı iş adamları, kentin ticaret hacmini ve ihracatını artırmak amacıyla Senegal'e gidiyor.
     Adıyaman Sanayici ve Genç İş Adamları Derneği (ASGİAD) ile Adıyaman KOSGEB Şube Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği ve 3-8 Mart arasında gerçekleştirilecek yurt dışı iş gezisi kapsamında, 20 iş adamından oluşan heyet Senegal'de ikili iş görüşmeleri yapacak.
     ASGİAD Başkanı Mehmet Fatih Bilgiç, KOSGEB Şubesi'nde düzenlenen basın toplantısında, Adıyaman'ın ticaret hacmini arttırmak için iş adamlarından oluşan heyetle Senegal'e gideceklerini söyledi.
     Adıyaman'ın ihracatının arttırılması için bu tür gezilerin önemine işaret eden Bilgiç, yapılacak iş görüşmelerinden umutlu olduğunu ifade etti.
     organizasyonla Adıyamanlı iş adamlarının dış pazarlara açılmasını sağlamayı hedeflediklerini vurgulayan Bilgiç, şöyle devam etti:
     "Biz de daha önce Senegalli iş adamlarını ağırlamıştık. Bazı anlaşmalar yapmıştık. Şimdi de iş adamlarımızı oraya götürüyoruz. Ticaretimizi ve ihracatımızı artırabilmemiz için oradaki iş alanlarını, iş adamlarımıza iyi tanıtmamız gerekiyor. Bu yüzden bu tür geziler onlar için önem taşıyor. 5 gün sürecek gezi kapsamında Senegalli iş adamları ile görüşeceğiz. İş alanlarını gezeceğiz. Yapacağımız gezi neticesinde Adıyaman'ın ihracatını ve ticaret hacmini artıracağımıza inanıyorum."
     KOSGEB Adıyaman Şube Müdürü Adnan Akyüz de, KOSGEB'in Genel Destek Programı kapsamındaki yurt dışı iş gezisinin Adıyaman'da ilk defa gerçekleştirileceğini söyledi.
     Gezinin, KOBİ'lerin yurt dışı pazar paylarını arttırmak amacıyla organize edildiğini dile getiren Akyüz, şunları kaydetti:
     "ASGİAD, Adıyaman'da bulunan meslek kuruluşlarına örnek olacak bu çalışmasıyla üyelerine, dış pazarlara açılma imkanı sunuyor. Toplam 18 işletmenin katılım sağlayacağı gezide, organize sanayi bölgeleri, ticaret odaları ziyaret edilecek. İşletmeler ile ikili görüşmeler yapılacak. Etkinliklerle Adıyamanlı iş adamları, Senegal'de yapılabilecek işbirlikleri hakkında fikir sahibi olacaklar. Organizasyon sonucunda gerçekleşecek ticari faaliyetler Adıyaman'ın dolayısıyla ülkenin ihracatına katkı sağlayacak."
    
    
    

Bu haberi 329 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir