Adana ve Osmaniye Sürdürülebilir Kalkınma Projesi -BTC Ham Petrol Boru Hattı Şirketi'nin, 2007'de…

  • Yazı boyutu
Adana ve Osmaniye Sürdürülebilir Kalkınma Projesi
  -BTC Ham Petrol Boru Hattı Şirketi'nin, 2007'de…

Adana ve Osmaniye Sürdürülebilir Kalkınma Projesi -BTC Ham Petrol Boru Hattı Şirketi'nin, 2007'de başlattığı proje kapsamında, 30 köyün kalkınmasına destek amacıyla 3 milyon dolar yatırım yaptı

Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Ham Petrol Boru Hattı Şirketi'nin, 2007'de başlattığı Adana ve Osmaniye Sürdürülebilir Kalkınma Projesi kapsamında, 30 köyün kalkınmasına destek amacıyla 3 milyon dolar yatırım yaptığı bildirildi.
     BP Türkiye Başkan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Direktörü Hakan Türker, projenin Ceyhan Öğretmenevi'nde düzenlenen kapanış toplantısında yaptığı konuşmasında, BTC Ham Petrol Boru Hattı'nın, Türkiye'de bin 76 kilometre yol alarak Ceyhan Terminali'ne ve buradan da dünyaya ulaştığını kaydetti.
     Boru hattının doğal çevresinin korunup geliştirilmesinin ve yakın yerleşimlerde yaşayan kişilerin kalkınmalarına katkı sağlanmasının, şirketin ana faaliyetlerinden birini oluşturduğunu belirten Türker şunları söyledi:
     "BTC olarak 2007'den bu yana Adana ve Osmaniye'de 30 köyün kalkınmasına destek amacıyla 3 milyon ABD Doları yatırım yaptık. Eş fonlarla bu rakam 5 milyon dolara ulaştı. Sosyal sorumluluk yaklaşımları çerçevesinde proje desteklerimiz önümüzdeki yıllarda da sürecektir. Bölgedeki üreticilere sağlanacak destekler için ihale süreci devam ediyor. Yeni projelerimiz bu yılın sonbahar döneminde başlayacaktır."
     Türker, çalışmalar sırasında çok sayıda küçük ölçekli altyapı çalışmalarının gerçekleştirildiğini, köylülere üretim konusunda eğitim çalışmaları verildiğini, birçok örnek üretim alanı oluşturulduğunu sözlerine ekledi.
     Toplantıya Adana Vali Yardımcısı Burhan Terzioğlu, Ceyhan Kaymakam Vekili Yumurtalık Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, BP Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörü Murat Lecompte, PAR Danışmanlık İcra Kurulu Başkanı Bülent Özgün, İlçe Tarım Müdürü Amir Sarı, Ceyhan Ziraat Odası Başkanı Yavuz Tezcan, Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Ali Duru ile çiftçiler katıldı.
     Türker, daha sonra projeye katkılarından dolayı Vali Yardımcısı Terzioğlu'na bir plaket verdi.
    
    
    

Bu haberi 175 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir