Adana OSB'de "Ortak İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi" kuruldu -OSB Başkanı Sütçü: "Bu hizmetin…

  • Yazı boyutu
Adana OSB'de "Ortak İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi" kuruldu
  -OSB Başkanı Sütçü: "Bu hizmetin…

Adana OSB'de "Ortak İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi" kuruldu -OSB Başkanı Sütçü: "Bu hizmetin sanayicilerimize profesyonelce verilmesini sağlamakla kalmayıp, işverenlerin bu konudaki maliyetlerini de yüzde 50-60 oranında düşürmüş olacağız"

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (OSB) bünyesinde tüm sanayicilerin faydalanabilecekleri "Ortak İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi" oluşturuldu.
     Adana OSB Başkanı Bekir Sütçü, yaptığı yazılı açıklamada, yasa gereği tüm iş yerlerinin iş yeri hekimliği hizmeti ile iş sağlığı ve güvenliği konusundaki tedbirleri alma zorunluluğu bulunduğunu belirterek, bu hizmetleri bugüne kadar her sanayicinin bireysel olarak farklı yerlerden aldığını ve bunun da ciddi bir maliyeti olduğunu kaydetti.
     "Ortak İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi" kurarak bu hizmetin profesyonelce tek bir noktadan sağlanmasını amaçladıklarını anlatan Sütçü, "İlk kez böyle bir uygulamayı hayata geçirmiş olmanın sevincini yaşıyoruz. Adana OSB olarak bu hizmetin sanayicilerimize profesyonelce verilmesini sağlamakla kalmayıp, işverenlerin bu konudaki maliyetlerini de yüzde 50-60 oranında düşürmüş olacağız" ifadesini kullandı.
     İş sağlığı ve güvenliği konusunda yapılan değişikliklerin ortak birim oluşturulmasına izin verdiğini belirten Sütçü, ortak sağlık biriminden faydalanmak isteyen sanayicilerle hizmet alım sözleşmesi imzalanacağını kaydetti.
     Sütcü, bu birimin hizmetlerini verirken sanayicilere mevzuatlarla ilgili danışmanlık desteği de sağlayacağını sözlerine ekledi.
     Sütçü, "Ortak İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi"ne hizmet alımı için Çukurova OSGB Eğitim Hizmetleri Tıbbi Malzeme Şirketi ile protokol imzaladıklarını bildirdi.
    
    
    

Bu haberi 185 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir