Açık Piyasa İşlemleri... -Miktar ihalesi açılacak günlerde bir hafta vadeli fonlama tutarının…

  • Yazı boyutu
Açık Piyasa İşlemleri...
  -Miktar ihalesi açılacak günlerde bir hafta 
  vadeli fonlama tutarının…

Açık Piyasa İşlemleri... -Miktar ihalesi açılacak günlerde bir hafta vadeli fonlama tutarının 0,2 milyar TL ile 6,5 milyar TL arasında olmasını kararlaştırdı

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK), yapılan TL likidite ihtiyacı öngörüleri çerçevesinde, 16 Nisan 2013 tarihine kadar miktar ihalesi açılacak günlerde bir hafta vadeli fonlama tutarının 0,2 milyar TL ile 6,5 milyar TL arasında olmasını kararlaştırdı.
     Merkez Bankası, Açık Piyasa İşlemlerine İlişkin Kararı'nı basın duyurusuyla açıkladı.
     Duyuruya, şu ifadelere yer verildi:
     "Yapılan TL likidite ihtiyacı öngörüleri çerçevesinde, Para Politikası Kurulu'nun 26 Mart tarihli toplantısında alınan karar uyarınca bir sonraki Kurul toplantısının yapılacağı 16 Nisan 2013 tarihine kadar miktar ihalesi açılacak günlerde bir hafta vadeli fonlama tutarının 0,2 milyar TL ile 6,5 milyar TL arasında olması kararlaştırılmıştır.
     Ayrıca, 27 Mart-16 Nisan 2013 döneminde açılacak bir ay vadeli repo ihale miktarına ilişkin üst sınır her bir ihale için 1 milyar TL olarak belirlenmiştir."
     Duyuruda, likidite koşullarında öngörüler dışında önemli bir değişiklik gözlendiği durumlarda planlanan limitlerin dışında fonlama yapılabileceği ifade edildi.
    
    
    

Bu haberi 110 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir