Açık kalıpta çelik dövmeye zorunlu standard

  • Yazı boyutu
Açık kalıpta çelik dövmeye zorunlu standard

Açık kalıpta çelik dövmeye zorunlu standard

Açık kalıpta çelik dövmeye uygulanan standardlar zorunlu hale geliyor.
     Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın tebliğine göre, Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından hazırlanan, TS EN 10250-1 "Açık Kalıpta Çelik Dövmeler - Genel Mühendislik Uygulamaları İçin - Bölüm 1: Genel Özellikler" standardı ile, TS EN 10250-3 "Açık Kalıpta Çelik Dövmeler - Genel Mühendislik Uygulamaları İçin - Bölüm 3: Alaşımlı Özel Çelikler" standardı, imalat ve satış safhalarında mecburi standard olarak zorunlu uygulanacak.
     Standartlar, genel mühendislik amaçlı açık kalıpta dövmeler, dövme çubuklar ve önceden dövülüp sürekli hadde tezgahında son işlemden geçmiş ürünler için genel teknik teslim şartlarını ve alaşımlı özel çeliklerden imal edilmiş ve ıslah edilmiş durumda verilen açık kalıpta dövmeler, dövme çubuklar ve önceden dövülüp sürekli hadde tezgahında son işlemden geçirilmiş ürünler için genel teknik teslim şartlarını kapsıyor.
     Söz konusu standardlar, TSE'nin merkez teşkilatından veya il temsilciliklerinden temin edilebilecek.
     Tebliğ, altı ay sonra yürürlüğe girecek.
    
    
    

Bu haberi 132 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir