Acele kamulaştırma kararları

  • Yazı boyutu
Acele kamulaştırma kararları

Acele kamulaştırma kararları

Bakanlar Kurulu'nun, bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına ilişkin kararları, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, 2013 Yılı Yatırım Programında 2005E010070 proje numarası ile yer alan Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Demiryolu Bağlantı Hattı ve Lojistik Merkezi projesi kapsamındaki Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Demiryolu Uç İstasyonunun yapımı amacıyla bazı taşınmazların Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.
     4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu uyarınca imzalanan Bağlantı Anlaşması'na göre tesis edilecek "154 kV Akhisar TM-Meta Nikel Kobalt TM-Enerji İletim Hattı Projesi" kapsamında tespit edilmiş güzergaha isabet eden taşınmazların direk yerlerinin mülkiyet şeklinde, iletken salınım gabarisinin ise irtifak hakkı kurulmak suretiyle Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.
     2013 Yılı Yatırım Programında 1997D020050 proje numarası ile yer alan Yusufeli Barajı ve HES (DOKAP)-Projesi'nin yapımı maksadıyla, belirlenmiş güzergah ve alanlarda bulunan taşınmazların Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması ve yine 2013 Yılı Yatırım Programında 2010A010130 proje numarası ile yer alan Silvan I. Merhale (GAP) projesi kapsamındaki, Silvan Barajı İletim Kanalı 1. Kısım'ın (Babakaya Tüneli+İletim Kanalı) yapımı maksadıyla, tespit edilmiş güzergah ve alanlarda bulunan taşınmazların Devlet-Su İşleri Genel-Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.
     Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde tesis edilecek Dinar Rüzgar Enerjisi Santrali'nin yapımı amacıyla bazı yerler ile ada ve parsel numaraları belirtilen bazı taşınmazlar ve Erzurum'un Tortum ve Uzundere ilçelerinde tesis edilecek Çayaşan Hidroelektrik Santrali'nin yapımı amacıyla tespit edilen bazı yerler ile ada ve parsel numaraları belirlenen taşınmazların, Hazine adına tescil edilmek üzere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.
     2013 Yılı Yatırım Programında 2010A010100 proje numarası ile yer alan Obruk-Dutludere Sulaması (YHGP)-Projesi kapsamındaki Çorum-Obruk Dutludere sulamasının yapımı amacıyla belirlenen bazı güzergah ve alanlarda bulunan taşınmazların Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.
     Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde tesis edilecek Sayalar Rüzgar Enerjisi Santrali'nin yapımı amacıyla belirlenen yerler ile parsel numaraları belirtilen taşınmazların Hazine adına tescil edilmek üzere EPDK tarafından acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.
    
    
    

Bu haberi 115 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir