Acele kamulaştırma kararları

  • Yazı boyutu
Acele kamulaştırma kararları

Acele kamulaştırma kararları

Bakanlar Kurulu'nun, bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına ilişkin kararları, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, Çankırı'nın Orta ilçesinde tesis edilecek Yazı Hidroelektrik Santrali-Orta Dağıtım Merkezi Enerji Nakil Hattı'nın yapımı amacıyla söz konusu ilçenin bazı mahalle ve köylerinde, ada ve parsel numaraları belirtilen taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü (TEDAŞ) adına tescil edilmek üzere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.
     Bakanlar Kurulu, Elazığ ve Bingöl il sınırları içerisinde kurulacak Beyhan-I Barajı ve Hidroelektrik Santrali'nin yapımı amacıyla, Elazığ'ın Palu ilçesi, Bingöl Merkez ve Bingöl'ün Genç ilçelerine bağlı bazı köylerde, ada ve parsel numaraları belirtilen taşınmazların Hazine adına tescil edilmek üzere EPDK tarafından acele kamulaştırılmasına da karar verdi.
     Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde, Yaşıl Hidroelektrik Santrali ile Narlı Trafo Merkezi'nden beslenen yeni tesis edilecek dağıtım merkezi arasında kurulacak enerji nakil hattının yapımı amacıyla, Eğlen köyünde, parsel numaraları belirtilen taşınmazların TEDAŞ adına tescil edilmek üzere EPDK tarafından acele kamulaştırılmasına da karar verildi.
     Kastamonu'nun Araç ilçesinde tesis edilecek Samatlar Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali'nin yapımı amacıyla, Değirmençay, Deretepe, Erekli, Gökçeçat, Kıyan ve Şenyurt köylerinde, ada ve parsel numaraları belirtilen taşınmazların Hazine adına tescil edilmek üzere EPDK tarafından acele kamulaştırılması da kararlaştırıldı.
     Bakanlar Kurulu, Eskişehir'in Mihalıççık ilçesinde kurulacak olan Yunus Emre Termik Santralı-Sarıyar TM Enerji Nakil Hattı'nın yapımı amacıyla, Çalcı, Çukurören, İkizafer, Obruk ve Gözeler köylerinde, ada ve parsel numaraları belirtilen taşınmazların TEDAŞ adına tescil edilmek üzere EPDK tarafından acele kamulaştırılmasına da karar verdi.
     Öte yandan, Trabzon Şehir Geçişi Kanuni Bulvarı'nın bir kesiminde, yol yapım çalışmalarının tamamlanması amacıyla, belirlenen güzergahta bulunan taşınmazların Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına da karar verildi.
    
    
    

Bu haberi 225 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir