Acele kamulaştırma kararları

  • Yazı boyutu
Acele kamulaştırma kararları

Acele kamulaştırma kararları

Bakanlar Kurulu'nun, bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına ilişkin kararları, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, Diyarbakır ve Elazığ il sınırları içerisinde tesis edilecek Çağlayan Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali'nin yapımı amacıyla Diyarbakır'ın Çüngüş ilçesinde Yazyağmuru köyündeki 123 ada 2 parseldeki taşınmaz ile Yenice köyündeki 102 ada 2 parseldeki taşınmaz ve Elazığ'ın Sivrice ilçesinde Hacılar köyünde 103 ada 95 parseldeki taşınmazın Hazine adına tescil edilmek üzere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.
     Bakanlar Kurulu, Kahramanmaraş'ın Merkez ilçesinde tesis edilecek Okkayası Regülatörü ve Şehitlik Hidroelektrik Santrali'nin yapımı amacıyla da Hacıibrahimuşağı köyünde, belirlenen ada ve parsellerdeki taşınmazların Hazine adına tescil edilmek üzere EPDK tarafından acele kamulaştırılmasına da karar verdi.
     İstanbul'un Silivri ilçesinde tesis edilecek Silivri Rüzgar Enerjisi Santrali'nin yapımı amacıyla Akören, Fener ve Kurfallı köylerinde de belirlenen ada ve parsellerdeki taşınmazların Hazine adına tescil edilmek üzere yine EPDK tarafından acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.
     Balıkesir'in Susurluk ilçesinde tesis edilecek doğalgaz dağıtım sisteminin kurulabilmesi amacıyla Kışla Mahallesi'ndeki 140 ada 1 parseldeki taşınmazın da Hazine adına tescil edilmek üzere EPDK tarafından acele kamulaştırılmasına Bakanlar Kurulu'nca karar verildi.
     Öte yandan, Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğüne ait "154 kV Edirne Trafo Merkezi Yenileme Projesi" kapsamında, kararın ekinde gösterilen taşınmazların da adı geçen Genel Müdürlük tarafından acele kamulaştırılması; Bakanlar Kurulu'nca kararlaştırıldı.
    
    
    

Bu haberi 162 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir