Acarer'den TTNET'e ziyaret

  • Yazı boyutu
Acarer'den TTNET'e ziyaret

BTK Başkanı Acarer, TTNET Network Operasyon Merkezini ziyaret etti

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer ve Yönetim Kurulu üyeleri, TTNET Network Operasyon Merkezi'ni ziyaret etti.
     TTNET açıklamasına göre, ziyarette TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, Acerer ve Yönetim Kurulu üyelerine TTNET'in kısa geçmişine rağmen bir dünya markası olma süreci ve bugünkü durumu hakkında bilgi verdi.
     TTNET'in teknolojiyi takip eden değil teknoloji üreten bir şirket olduğunu ifade eden Yılmaz şunları kaydetti:
     "2011 yıl sonu itibarıyla 6 milyonu aşkın aboneye ve 3 milyar lira ciroya ulaştık. Başarımız Türkiye ile de sınırlı kalmadı. İngiltere merkezli Point Topic'in 2012 ilk çeyrek verilerine göre, DSL bazında 100'ü aşkın ülkeden 300'ü aşkın internet servis sağlayıcısının değerlendirildiği raporda, abone sayımızla dünyanın en büyük 10 internet servis sağlayıcısı arasına girdik. Avrupa'daki servis sağlayıcılar arasında ise aynı kriterlere göre beşinci sıradayız."
     Yılmaz, kısa sürede 100 bin aboneye ulaşan Tivibu Ev platformuyla ilgili bilgi de vererek, iletişimin üç temel bileşeni olan internet, televizyon ve telefonu birlikte sunduklarını, televizyon, bilgisayar, cep telefonu ve tablet olmak üzere dört ekrandan ses, görüntü ve veri alışverişi sağladıklarını kaydetti.
     Televizyon yayıncılık anlayışını tamamen değiştiren teknolojiyi artık 81 ilde sunduklarını, 2013'te, küçük bir kutuyla evlerin "akıllı" olacağını ifade eden Yılmaz, TTNET'in gelecek projelerine ilişkin de şu bilgileri verdi:
     "Fiber altyapıyla birlikte daha da hızlanan internet tüm yaşam alışkanlıklarını değiştirecek. 2013'te evlere sadece bir kutu koyarak akıllı ev projemizi hayata geçireceğiz. O kutu eşiniz ve çocuğunuz eve geldiğinde size mesajla bilgilendirme yapacak. Çamaşır makinesini çalıştıracak, perdeleri ve garaj kapısını açacak. Rekabet artık veride ve bütünleşik iletişim hizmetlerini sunabilme noktasında. Fiber dönüşümün ardından akıllı ev dönüşümü de başlayacak."
    
     -BTK Başkanı Acarer-
    
     BTK Başkanı Tayfun Acarer ise TTNET Network Operasyon Merkezi'nde gördüklerinden mutluluk duyduklarını belirterek, "Bilgi teknolojileri ve iletişim sektörü, en ileri düzeyde teknoloji sunan ve dünya çapında rekabet gücüne sahip bir sektör haline geldi. Her sektörde bilgi teknolojilerine olan ihtiyaç giderek artarak stratejik önem kazanıyor. Tüketiciler ise sunulan yeni hizmetleri ve teknolojileri yakından takip ediyor. İşletmecilerimizin ve tüketicilerimizin geldiği noktadan gurur duyuyoruz" dedi.
     TTNET Network Operasyon Merkezi, altyapı izleme araçları kullanarak veya rutin testlerle problemleri tespit ederek çözüm için ilgili birimlere yönlendiriyor, çözüm sürecini takip ediyor ve problemin kapsamı ve etkisine göre çağrı merkezi üzerinden müşterinin bilgilendirilmesini sağlıyor.
    
    
    


Bu haberi 241 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir