Abdi İbrahim, Koreli Daewoong firması ile işbirliği yaptı

  • Yazı boyutu
Abdi İbrahim, Koreli Daewoong firması ile işbirliği yaptı

Abdi İbrahim, Koreli Daewoong firması ile işbirliği yaptı

Abdi İbrahim, Güney Koreli ilaç firmalarından Daewoong ile 2 yeni ürünün dağıtım hakkını içeren anlaşma imzaladı.
     Daewoong'un Seul'deki merkez binasında Abdi İbrahim Başkanı Nezih Barut ve Daewoong Üst Yöneticisi (CEO) ve Başkanı Dr. Jong Wook Lee tarafından imzalanan sözleşme uyarınca, Abdi İbrahim kronik böbrek yetmezliği anemisi ve diyabetik ayak ülseri için geliştirilen ürünlerin dağıtım hakkına sahip oldu.
     Abdi İbrahim Başkanı Nezih Barut, konuya ilişkin değerlendirmesinde, "Abdi İbrahim olarak uluslararası arenadaki varlığımızı güçlendirmek adına önemli işbirliklerine imza atmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda şirketimizin uluslararası arenada gücünü artırması adına Daewoong İlaç ile imzaladığı işbirliği anlaşması çok büyük bir önem taşıyor" dedi.
     Türkiye pazarına sunulacak ilaçlar hakkında da bilgi veren Barut, "Anlaşma kapsamında imza attığımız ilk ürün kronik böbrek yetmezliğine bağlı anemi tedavisinde etkili genetik rekombinasyon teknolojisi ile üretilen eritropoietin hormonudur. Diğer ürünümüz ise diyabet hastalarında görülen ayak ülserlerinin tedavisi için ilk defa Kore'de onaylanan yeni bir biyoteknolojik ürün olarak yerini alıyor" ifadelerini kullandı.
     Daewoong CEO'su ve Başkanı Dr. Jong Wook Lee ise Avrupa Birliği ilkelerini takip eden Türkiye ilaç pazarına girmenin yüksek kaliteli ürünler konusunda gelişmiş bir ülke seviyesinde olmayı gerektirdiğini belirterek, Abdi İbrahim ile yaptıkları sözleşmenin kendileri için Avrupa pazarına uzanmaya yönelik önemli bir adım olduğunu kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 78 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir