Abdi İbrahim'in çevreci yaklaşımı ödül aldı

  • Yazı boyutu
Abdi İbrahim'in çevreci yaklaşımı ödül aldı

Abdi İbrahim'in çevreci yaklaşımı ödül aldı

Abdi İbrahim, "Çevreci Tesis Ödülü"nü aldı.
     Abdi İbrahim'den yapılan açıklamaya göre, Abdi İbrahim İlaç Üretim Tesisleri, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Çevreci Tesis Ödülleri 2013 kapsamında, Türkiye genelinde ilaç firmaları arasında ödül alan tek üretim tesisi oldu.
     Abdi İbrahim Üretim Tesisleri, sürdürülebilir atık yönetimi politikaları, çevreye saygılı çalışmaları ve bu konuda yaptığı yatırımlar kapsamında aldığı "Çevreci Tesis Ödülü" ile çevreye ve sürdürülebilir yaşama verdiği önemi kanıtladı.
     Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın katılımıyla gerçekleştirilen Çevreci Tesis Ödül Töreni yoğun ilgi ile karşılaşırken, Abdi İbrahim'in ödülü Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı Recep Altepe tarafından takdim edildi.
     Törende ödülü alan Abdi İbrahim Yurtiçi Teknik Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı Sevda Doğan "Çalışmalarını her zaman çevreye duyarlı yaklaşımıyla sürdüren Abdi İbrahim olarak, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği 2013 kapsamında, Türkiye genelinde ilaç firmaları arasında ödül alan tek üretim tesisine sahip olmanın gururu içindeyiz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde faaliyet gösteren tüm sanayi tesisleri arasında ödül almaya layık bulunan 5 tesisten birinin Abdi İbrahim'e ait olmasından da büyük bir mutluluk duyuyoruz. Sürdürülebilir yaşama saygı duyan bir şirket olarak çevreye duyarlı çalışmalarımıza bundan sonra da ara vermeden devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
     Verilen bilgilere göre, ISO14001 Çevre Yönetim Sistemi Sertifikasına da sahip olan Abdi İbrahim, satın alma sürecinden piyasaya sürülen ürünlere kadar her aşamada çevresel etkilerini kontrol altında tutuyor.
     Çevrenin korunması için uyguladığı sürdürülebilir atık yönetim politikaları ile öncelikle atıkların kaynağında azaltılmasını hedefleyen şirket, kaynağında ayrı toplanan atıkları uygun yöntemlerle geri kazanarak atıkların bertarafını sağlıyor.
     Abdi İbrahim 2012 yılında hayata geçirdiği kağıt tasarruf çalışmaları sayesinde kağıt miktarında yüzde 1,2, numuneleme yönteminde iyileştirme ile ise cam atıklarda yüzde 18, plastik atıklarda yüzde 2,6 azalma sağladı.
    
    
    

Bu haberi 139 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir