Abdi İbrahim İlaç Üst Yöneticisi (CEO) Candan Karabağlı: -"Birçokları önümüzdeki 10 yıl içinde…

  • Yazı boyutu
Abdi İbrahim İlaç Üst Yöneticisi (CEO) Candan Karabağlı:
     -"Birçokları önümüzdeki 10 yıl içinde…

Abdi İbrahim İlaç Üst Yöneticisi (CEO) Candan Karabağlı: -"Birçokları önümüzdeki 10 yıl içinde hayatımızda robot hemşirelerin olacağını öngörüyor" -"Otomatik insan bakımı, sağlık hizmeti sağlayıcılarının ötesinde telekomünikasyon şirketleri, yazılım geliştiriciler ve IT donanım üreticileri için de ilgi çekici bir alan"

Abdi İbrahim İlaç Üst Yöneticisi (CEO) Candan Karabağlı, gelecek 10 yıl içinde robot hemşirelerin olacağının öngörüldüğünü, otomatik insan bakımının, sağlık hizmeti sağlayıcılarının ötesinde telekomünikasyon şirketleri, yazılım geliştiriciler ve IT donanım üreticileri için de ilgi çekici bir alan olduğunu belirtti.
     Yapılan açıklamaya göre, Candan Karabağlı, yaratıcı, yenilikçi ve sosyal sorumluluk sahibi liderleri keşfetmek ve yetiştirmek hedefinden hareketle düzenlenen Young Guru Akademy (YGA) Zirvesi'ne, konuşmacı olarak katıldı.
     Her yıl internet üzerinden başvuran 50 bin aday arasından seçilen yaklaşık 4 bin üniversite öğrencisinin katıldığı zirvede gençlere seslenen Karabağlı, başarının, kişinin kendisine soracağı, neye yetenekli olduğu, nelere tutku duyduğu ve neyin çekici geldiği sorularının kesiştiği noktada geldiğini vurguladı.
     Gençlere, karşılarına çıkan her durumda analiz yapmalarını tavsiye eden Karabağlı, "İlk olarak yapmamız gereken iç görülerimize göre hareket etmek. Yani kendi kendimizi tanımak, duygularımızı ve ne istediğimizi bilmek ve tercihlerimizi buna göre yapmak. Sizin için çekici olanın aynı zamanda size başarıyı getireceğini analiz etmelisiniz" ifadelerini kullandı.
    
     -"Tercih editörlüğü gibi yepyeni bir iş kolu doğacak"-
    
     Sunumunda 2020 trendlerine de değinen Karabağlı, şunları kaydetti:
     "Birçokları önümüzdeki 10 yıl içinde hayatımızda robot hemşirelerin olacağını öngörüyor. Otomatik insan bakımı, sağlık hizmeti sağlayıcılarının ötesinde telekomünikasyon şirketleri, yazılım geliştiriciler ve IT donanım üreticileri için de ilgi çekici bir alan. Günümüzün oldukça kullanılan sürdürülebilirlik gerekleri ve sahip olmanın yüksek maliyeti nedeniyle, satın almaktansa kiralamayı tercih ettiğimiz bir dönem başlıyor.
     Son birkaç yıldır tasarım ve gıda açısından geleneksel yaşama büyük bir istek duyuluyor. Basit İskandinav ve Japon ürün tasarımının küresel başarısının temel nedeni bu. 'Telefonunuz biletsiz yolculuğa olanak tanımak üzere kullanılacak' desem şaşırmazsınız herhalde. Tüketiciler daha çok şirketin, kendileri adına seçim yapacağına güvenebilmeyi isteyecek. Bu da tercih editörlüğü gibi yepyeni bir iş kolu yaratacak. Dolayısıyla bugünden geleceğe hazırlanmak, her zamankinden daha büyük önem taşıyor."
    
    
    

Bu haberi 132 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir