Abdi İbrahim Global Pharm'ın yüzde 60'ını satın aldı -Abdi İbrahim Başkanı Barut: -"Bu…

  • Yazı boyutu
Abdi İbrahim Global Pharm'ın yüzde 60'ını satın aldı
     -Abdi İbrahim Başkanı Barut:
     -"Bu…

Abdi İbrahim Global Pharm'ın yüzde 60'ını satın aldı -Abdi İbrahim Başkanı Barut: -"Bu ortalıkla oluşacak yeni şirketin, 2019 yılında yaklaşık 85 milyon dolar ciroya ulaşmasını hedefliyoruz" -"131 ilacın 2014-2021 yılları arasında Kazakistan'a tedariki 'Abdi İbrahim Global Pharm' firması tarafından yapılacak"

Abdi İbrahim, Kazakistan'ın ilaç üreticilerinden Global Pharm'ın yüzde 60 hissesini satın aldı.
     Abdi İbrahim Başkanı Nezih Barut, Global Pharm ortaklığının oluşturacağı sinerjiyle Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) pazarında etkinliklerini artırmayı hedeflediklerini belirterek, "Bu ortalıkla oluşacak yeni şirketin, 2019 yılında yaklaşık 85 milyon dolar ciroya ulaşmasını hedefliyoruz" dedi.
     Yapılan ortaklığın tanıtım yemeğinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Barut, uluslararası pazarlardaki büyüme politikalarına uygun olarak BDT bölgesindeki varlıklarını güçlendirmek istediklerini kaydetti.
     Barut, Global Pharm şirketinin Kazakistan'ın üçüncü büyük ilaç şirketi olduğuna dikkati çekerek, bu ortaklıkla, Kazakistan'da halen serbest piyasada devam eden faaliyetlerini kamu piyasasında da geliştirmeyi hedeflediklerini ifade etti.
     Global Pharm şirketinin, Kazakistan'ın ilaç kurumu olan SK Pharmacia ile 7 yıllık uzun vadeli tedarik anlaşması imzalayan bir şirket olduğunu vurgulayan Barut, "Söz konusu sözleşme gereği 131 ilacın 2014-2021 yılları arasında Kazakistan'a tedariki 'Abdi İbrahim Global Pharm' firması tarafından yapılacak. Yapılan anlaşmanın ön koşulu olan fabrika ise 60 milyon dolara kadar çıkabilecek bir yatırımla 2014 sonuna kadar inşa edilip faaliyete geçirilecek" diye konuştu.
    
     -Know-how ihracı yapacağız-
    
     2021'de küresel oyuncu olmayı hedeflediklerini kaydeden Barut, "Yapılan ortaklıkla en son teknolojiyle donatılmış üretim tesislerindeki know-how'ımızı Kazakistan pazarına taşıyoruz" dedi.
    
    
    

Bu haberi 153 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir