Abdi İbrahim'den sosyal medyada sanat dolu oyun

  • Yazı boyutu
Abdi İbrahim'den sosyal medyada sanat dolu oyun

Abdi İbrahim'den sosyal medyada sanat dolu oyun

Abdi İbrahim'in Facebook sayfasını beğenenlere açık olarak tasarlanan oyun sayesinde en iyi puanları alanlar Van Gogh'un ünlü "Oda" eseri ile özel olarak hazırlanan armağanlar kazanıyor.
     Yapılan açıklamaya göre, Abdi İbrahim'in sanatseverlere özel olarak hayata geçirdiği oyun, Van Gogh'un eserlerinin arasındaki farkları zamana karşı yarışarak bulma kuralına dayanıyor.
     Büyük ölçüde dikkat gerektiren ve 4 hafta boyunca sürecek olan bu keyifli oyunda, her hafta en yüksek puanı kazanan 25 kişi, sergiye özel olarak Van Gogh'un meşhur "Oda" tablosu temasıyla tasarlanan hediyeleri kazanıyor.
     Her kazanana kitap armağan edilirken; yarışmanın birinci haftası çanta, ikinci haftası poster, üçüncü haftası puzzle ve dördüncü haftası ise DVD hediye ediliyor. Van Gogh'un resimlerinin eğlenceli bir yolla dikkatle incelendiği oyun, oynayanlara hoşça vakit geçirtirken, Van Gogh'un ünlü eserleriyle de bir görsel şölen yaşatıyor.
     Açıklamada, 150.000'i aşkın kişiyi ağırlayan Van Gogh Alive Dijital Sanat Sergisi'nin , 15 Mayıs'ta İstanbul'daki gösteriminin sona ermesinin ardından 16 Ekim tarihinde Ankara Cer Modern'de ziyaretçilerini ağırlamaya başladığı ifade edildi.
    
     - Van Gogh Alive, 3 Ocak 2013 tarihine kadar Ankara'da
    
     Açıklamada, 150.000'i aşkın kişiyi ağırlayan Van Gogh Alive Dijital Sanat Sergisi'nin , 15 Mayıs'ta İstanbul'daki gösteriminin sona ermesinin ardından 16 Ekim tarihinde Ankara Cer Modern'de ziyaretçilerini ağırlamaya başladığı ifade ediliyor.
     Ankaralı'ların yoğun ilgi gösterdiği Van Gogh Alive dahi ressam Van Gogh'un en ünlü eserlerini, 3.000'in üzerinde dijital imajla çerçevenin içinden çıkaran ve izleyicilerine klasik müze gezisinin çok ötesinde bir deneyim yaşatan sergi 3 Ocak 2013 tarihine kadar Ankaralı sanatseverlere resim, müzik ve edebiyatı harmanlayarak sunacak.
     Tek bir hikayeye odaklanan çarpıcı bir sanat ve teknoloji füzyonu olan Van Gogh Alive, geleneksel sanat, multimedya görüntü teknolojisi ve sinematografik yönetmenliğin eşsiz bir birleşimiyle; cezbeden, eğiten ve eğlendiren alternatifsiz bir deneyim sunuyor.
    
    
    

Bu haberi 140 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir