Abdi İbrahim'den, "Dünya Saati Kampanyası"na destek

  • Yazı boyutu
Abdi İbrahim'den, "Dünya Saati Kampanyası"na destek

Abdi İbrahim'den, "Dünya Saati Kampanyası"na destek

Abdi İbrahim, Doğal Hayatı Koruma Vakfı'nın (WWF) küresel iklim değişikliğine dikkat çekmek için destek verdiği dünyanın en büyük çevre hareketi olan "Dünya Saati Kampanyası"na ışıklarını bir saat söndürerek katılacak.
     Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, Abdi İbrahim, yarın 20.30-21.30 saatleri arasında Abdi İbrahim Tower'ın ışıklarını 1 saat süresince kapatacak. "Dünyanın geleceğine değer" sloganından hareketle uygulamayı bünyesinde bu yıl 3'ncü kez hayata geçiren Abdi İbrahim, tüm dünyanın destek verdiği küresel eyleme katılarak, çevreye duyduğu saygının altını bir kez daha çizmiş olacak.
     2007'de Avustralya'da binlerce kurum ve milyonlarca insan ile birlikte sembolik yapıların ışıklarının bir saatliğine kapatılmasıyla iklim değişikliğiyle mücadele kapsamında tüm dünyaya çok önemli bir mesaj verilen eylemin bugün dünyadan ve Türkiye'den milyonlarca destekçisi bulunuyor.
     Kampanya Türkiye'de 2008'den itibaren WWF Türkiye önderliğinde yürütülüyor.
    
    
    

Bu haberi 159 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir