Abdi İbrahim Avrupa atağını yeni ilacıyla sürdürüyor

  • Yazı boyutu
Abdi İbrahim Avrupa atağını yeni ilacıyla sürdürüyor

Abdi İbrahim Avrupa atağını yeni ilacıyla sürdürüyor

Abdi İbrahim, astım ve alerjik rinit tedavisinde kullanılan ürününü İngiltere, Hollanda ve Belçika'da piyasaya sürdü.
     Abdi İbrahim açıklamasına göre, 8 ülkede 7 müşterisi ile beraber bu ürününü ilk eşdeğer ilaç olarak pazara veren Abdi İbrahim, adı geçen ülkelerde de kendi markasıyla bu ilacı tıbbın kullanımına sundu.
     Kanada'nın 700 milyon doları aşan satışla dünyanın en büyük ikinci pazarı olduğu kolestrol düzenleyicisi bir ürünü için de Aralık ayında ruhsat alan şirket, 17 AB ülkesinde de farklı ürünler için ruhsatlandırma çalışmalarına devam ediyor. Bu pazarlarda 2015 yılında yaklaşık 11 milyon dolar ciro hedefiyle faaliyet gösteriyor.
     Abdi İbrahim Üst Yöneticisi (CEO) Candan Karabağlı, Abdi İbrahim'in global pazarda 30'a yakın lisansörle işbirliği içinde bulunduğunun altını çizerek, "Geçtiğimiz yıl asırlık şirketler arasında yerini alan şirketimizin 10 yıllık stratejisini belirlediğimiz Vizyon 2021'de belirttiğimiz sürdürülebilir liderlik ve küresel oyuncu olma hedefimize emin adımlarla yürüyoruz. Türk ilaç pazarının öncü ve yenilikçi firması olarak uluslararası pazarlardaki başarılarımızı ve işbirliklerimizi ara vermeden sürdürüyor, global pazardaki payımızı artırmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda; uluslararası pazarlarda genişleme stratejimizi çevre ülkelerde büyümek olarak ortaya koyduk. Önümüzdeki dönemde MENA, CIS ve Balkanlar'da gösterdiğimiz faaliyetleri sürdürürken Avrupa ve Kanada'ya ihracatımızı artıracağız" dedi.
     Abdi İbrahim'in, Kazakistan'ın en büyük ilaç şirketlerinden Global Pharm'ın yüzde 60 hissesini satın alması ve Bosna-Hersek'in en büyük ilaç üreticisi konumunda olan Bosnalijek ile gerçekleştirdiği işbirliği Abdi İbrahim'in uluslararası pazarlarda attığı adımların önemini artırıyor.
     Abdi İbrahim, 2011 yılında, Avrupa sağlık otoriteleri tarafından akredite edilmiş tesislerinde ürettiği iki eşdeğer hipertansiyon ürününü Fransa, Almanya, Hollanda ve İtalya'da aynı anda pazara sunmuş ve sektörde ilk kez bu kadar farklı form ve dozdaki ürünlerinin ihracatını birden fazla AB ülkesine gerçekleştirmişti.
    
    
    

Bu haberi 146 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir