ABD ve Çin ticari işbirliğini genişletecek

  • Yazı boyutu
ABD ve Çin ticari işbirliğini genişletecek

ABD ve Çin ticari işbirliğini genişletecek

ABD'nin Başkenti Washington'da yapılan "23. ABD-Çin Ticari Ortak Komitesi Toplantısı"nda Çin ile ABD'nin ticari işbirliği ilişkilerini genişleteceği açıklandı.
     Şinhua Ajansı'nın haberine göre, toplantıya resmi ziyaret kapsamında Washington'da bulunan Çin Başbakan Yardımcısı Vang Çişan'ın yanısıra ABD Ticaret Bakan Vekili Rebecca Blank katıldı.
     Toplantıda konuşan Çin Başbakan Yardımcısı Vang, küresel ekonomik durumun halen ciddi ve karmaşık bir tablo çizdiğini belirterek, "Sürdürülebilir büyüme, istihdam ve ekonomik istikrar tüm ülkelerin başlıca görevi" dedi.
     Vang, iki ülkenin yatırım, ticaret, finans ve turizm gibi bir çok alanda halen sürdürmekte olduğu işbirliği ilişkilerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Tarafların karşılıklı saygı, güven ve kazan-kazan eksenli ilişkilerinin genişleyerek devam etmesini umuyorum" diye konuştu.
     Rebecca Blank ise, ABD ve Çin'in dünyanın en büyük ilk iki ekonomisi olduğunu vurgulayarak, Çin-ABD Ortak Ticari İşbirliği Komisyonu'nun kurulduğu tarih olan 1983 yılındaki 5 milyar dolarlık ikili ticaret hacminin bu yıl 50 milyar dolar seviyesine ulaştığını kaydetti.
     Bu arada, toplantıda tarafların ticari işbirliği ilişkilerinin genişletilmesi noktasında fikir birliğine vardığı da belirtildi.
    
    
    

Bu haberi 134 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir