ABD tarım dışı verisi beklentilerin altında -Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert: -"13…

  • Yazı boyutu
ABD tarım dışı verisi beklentilerin altında
  -Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert:
  -"13…

ABD tarım dışı verisi beklentilerin altında -Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert: -"13 Eylül'de sonuçlanacak Fed toplantısında daha net bir aksiyon sinyali verileceği beklentisi güçlendi"

Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert tarım dışı istihdam verisinin açıklanmasından sonra 13 Eylül'de sonuçlanacak Fed toplantısında daha net bir aksiyon sinyali verileceği beklentisinin güçleneceğini söyledi.
     Cömert, veri sonrasında, 13 Eylül'de sonuçlanacak Fed toplantısında daha net bir aksiyon sinyali verileceği beklentisinin güçleneceğini belirterek, "Bunun sonucunda avro/dolar paritesinde ve altın fiyatında yükseliş eğilimini korunmasını bekliyoruz" dedi.
     ABD Çalışma Bakanlığı verilerine göre, tarım dışı istihdam ağustos ayında 96 bin kişi artarken 130 bin olan beklentinin altında kaldı. Temmuz ayında 163 bin artan tarım dışı istihdam ise 141 bin artışa revize edildi.
    
    
    

Bu haberi 144 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir