ABD tarım dışı istihdam verileri... -Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert: -"İstihdamdaki…

  • Yazı boyutu
ABD tarım dışı istihdam verileri...
  -Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert:
  -"İstihdamdaki…

ABD tarım dışı istihdam verileri... -Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert: -"İstihdamdaki artış borsalar için olumlu, ancak işsizlik oranının düşüyor olması Fed'in QE3 programını tahmin edilenden öne sona erdireceği beklentisi yaratacaktır"

Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert, ABD'de tarım dışı istihdamdaki artışın borsalar için olumlu olduğunu ancak işsizlik oranının düşüyor olmasının Fed'in QE3 programını tahmin edilenden önce sona erdireceği beklentisi yaratacağını söyledi.
     ABD'de bugün açıklanan tarım dışı istihdam verilerine ilişkin değerlendirmede bulunan Cömert, eylül ayında ABD'de tarım dışı istihdamın 114 bin kişi arttığını, beklentinin ise 115 bin kişi olduğunu belirterek, "Geçen ayki veri ise 96 bin kişiden 142 bin kişiye revize edildi. İşsizlik oranı ise yüzde 8,1'den yüzde 7,8'e geriledi" dedi.
     Cömert, istihdamdaki artışın borsalar için olumlu, ancak işsizlik oranının düşüyor olmasının Fed'in QE3 programını tahmin edilenden öne sona erdireceği beklentisi yaratacağını belirterek şunları kaydetti:
     "Bu nedenle özellikle altın fiyatında hafif bir düşüş görüyoruz. Dolar da diğer para birimleri karşısında ise bir miktar değer kazancı oluşacaktır."
    
    
    

Bu haberi 136 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir