ABD tarım dışı istihdam ve işsizlik verileri...

  • Yazı boyutu
ABD tarım dışı istihdam ve işsizlik verileri...

ABD tarım dışı istihdam ve işsizlik verileri...

ABD'de tarım dışı istihdam temmuzda 163 bin artışla beklentilerin üstünde gelirken, işsizlik oranı yüzde 8,3 ile artmaya devam etti.
     ABD'de tarım dışı istihdam haziran ayında 163 bin kişi artarken 100 bin olan beklentinin üstünde gerçekleşti. ABD Çalışma Bakanlığı verilerine göre, haziran ayında tarım dışı istihdamdaki artış 163 bin kişi oldu. Haziran ayındaki tarım dışı istihdam ise 80 bin kişi artıştan 64 bin kişi artışa revize edildi. Öte yandan, temmuz ayında 110 bin kişi artması beklenen özel sektör istihdamı da 172 bin artışla beklentilerin üzerinde gerçekleşti. Özel sektör istihdamında haziran ayında 84 bin artış yaşanmıştı.
     Temmuz ayında imalat sektöründe istihdam 25 bin kişi artarken, kamuda istihdam 9 bin kişi azaldı, federal hükümet istihdamı ise 2 bin düştü.
     ABD'de temmuz ayında çalışanların ortalama kazançları 23,52 dolar olarak gerçekleşti.
    
     -İşsizlik oranı yüzde 8,3 arttı-
    
     ABD'de haziran ayında yüzde 8,2 olan işsizlik oranı, temmuz ayında da yüzde 8,3 oranında artarak beklentilerin bir miktar üzerinde artış gerçekleşti.
     ABD'de işsizlik oranı Şubat 2009'dan bu yana yüzde 8'in üzerinde seyrediyor. 2009 yılının ocak ayında yüzde 7,6 olan işsizlik oranı aynı yılın şubatında yüzde 8,1'e yükselmişti.
    
    
    

Bu haberi 146 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir