ABD'nin aroma ve çeşni firması IFF, Gebze'ye Ar-Ge ve üretim tesisi kuracak

  • Yazı boyutu
ABD'nin aroma ve çeşni firması IFF, Gebze'ye Ar-Ge ve üretim tesisi kuracak

ABD'nin aroma ve çeşni firması IFF, Gebze'ye Ar-Ge ve üretim tesisi kuracak

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) aroma ve çeşni firması International Flavors & Fragrances Inc. (IFF), 50 milyon doların üzerinde bir yatırımla Gebze'ye ikinci bir üretim tesisi ve Ar-Ge merkezi kurmak üzere yatırım kararı aldı.
     IFF'nin açıklamasına göre 50 milyon doların üzerinde bir yatırımla Gebze'ye ikinci bir üretim tesisi ve Ar-Ge merkezi kurmak üzere yatırım kararı alındı. Yatırım Avrupa, Afrika ve Ortadoğu'da mevcut ve potansiyeli gelişen pazarlara odaklanacak. İleri teknoloji ile üretim gerçekleştirecek yeni tesisle şirketin halihazırda mevcut üretim tesisini 18 bin metrekarelik bir büyüklüğe çıkartacak ayrıca 2 bin metrekarelik Ar-Ge merkezini de kapsayacak yatırımın ilk fazının 2013 yılının ikinci çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.
     IFF'nin hayata geçireceği tesis, şekerleme, içecek, süt ürünleri ve tuzlu ürün grupları için aroma Ar-Ge ve üretim merkezi olarak konumlanacak. Ürünler, bölge genelindeki çeşitli pazarlarda müşteri tercihleri doğrultusunda özel olarak üretilecek.
    
    
    

Bu haberi 142 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir