ABD'nin Ankara Büyükelçiliği girişindeki patlama -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"Teröre karşı…

  • Yazı boyutu
ABD'nin Ankara Büyükelçiliği girişindeki patlama
  -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu:
  -"Teröre karşı…

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği girişindeki patlama -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"Teröre karşı tüm insanlık ortak hareket etmek zorunda"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, teröre karşı tüm insanlığın ortak hareket etmek zorunda olduğunu bildirdi.
     Hisarcıklıoğlu, söz konusu patlamaya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, ABD Büyükelçiliği'ne gerçekleştirilen saldırıyı kınadığını belirtti. Terörün "alçak yüzünü" dünyanın her tarafında aynı çirkinlikle gösterdiğinin altını çizen Hisarcıklıoğlu, bütün dünyanın terörist faaliyetlere karşı birleşmek ve ortak tepki göstermek zorunda olduğunu kaydetti.
     Saldırıda hayatını kaybeden güvenlik görevlisi Mustafa Akarsu'ya Allah'tan rahmet, yaralı gazeteci Didem Tuncay'a acil şifalar dileyen Hisarcıklıoğlu, ABD Büyükelçiliği çalışanlarına da geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
     Hisarcıklıoğlu açıklamasında şunları kaydetti:
     "Ankara'da Paris Caddesi'nde bulunan ABD Büyükelçiliği'nde bir canlı bomba vasıtasıyla gerçekleştirilen saldırı hepimizi çok derinden üzmüştür.
     Terörün iğrenç yüzü nerede ve hangi vasıtayla ortaya çıkarsa çıksın, insanlığın lanetine uğrayacaktır. Masum insanların canına kast ederek, halkı korku ve endişeye sevk ederek, kendilerine yol açabileceğini, kazanç sağlayacağını umanlar derin ve aşağılık bir yanılgı içerisindedir. Tarih önünde terörden medet uman herkes hesabını verecektir."
    
    
    

Bu haberi 88 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir