ABD Ex-Im Bank'tan Bis Enerji'ye 66 milyon dolarlık kredi

  • Yazı boyutu
ABD Ex-Im Bank'tan Bis Enerji'ye 66 milyon dolarlık kredi

ABD Ex-Im Bank'tan Bis Enerji'ye 66 milyon dolarlık kredi

ABD'nin İhracat-İthalat Bankası (Ex-Im Bank), elektrik üretimi ekipmanı ithalatının finansmanı için Bis Enerji Elektrik Üretim A.Ş.'ye verilecek 66,3 milyon dolarlık kredi teminatını onayladı.
     ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamaya göre, Ex-Im Bank, UPS Capital Business Credit tarafından verilen kredi, Türkiye'ye ABD'den ithal edilecek enerji üretim ekipmanı için kullanılacak.
     Açıklamaya göre, söz konusu kredi anlaşması, Ex-Im Bank'ın Türkiye Halk Bankası ile ortaklaşa yaptığı ikinci proje oldu.
     Kredi ile Bis Enerji'nin, General Electric Packaged Power türbin ve jeneratörü, Dresser-Rand buhar türbin jeneratörü, World Control International ısı geri kazanımı buhar jeneratörü ve WahlcoMetroflex ayrıştırıcı damper ünitesinin ithalatı ve ilgili montajlarının finansmanı sağlanacak.
     Açıklamaya göre, ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone, konuyla ilgili şunları söyledi:
     "Haziran ayında yapılan Stratejik Ekonomik ve Ticari İşbirliği Çerçevesi bakanlar toplantısının başarısının ardından, enerji alanında, Türk-Amerikan ortaklığının somut sonuçlarını görmekten büyük memnuniyet duyuyorum. Bu dinamik pazarda başka Türk-Amerikan ortaklıklarını görmek için sabırsızlanıyorum."
     Bis Enerji, yeni donanımı Bursa'daki enerji santralinin kapasitesini 76 megawatta çıkartmak için kullanacak. Proje ile tek dönüşlü türbinler, buhar türbinli ısı geri kazanımlı buhar jeneratörü kullanarak kombine çevrim santraline çevrilecek.
    
    
    

Bu haberi 141 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir