ABD ekonomisi ikinci çeyrekte yüzde 1,7 büyüdü -Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert:…

  • Yazı boyutu
ABD ekonomisi ikinci çeyrekte yüzde 1,7 büyüdü
  -Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert:…

ABD ekonomisi ikinci çeyrekte yüzde 1,7 büyüdü -Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert: -"Açıklanan büyüme rakamının piyasa üzerinde bir etkisi olmasını beklemiyorum"

ABD'de ikinci çeyrekte GSYH beklentiler paralelinde yüzde 1,5 artıştan yüzde 1,7 artışa revize edildi.
     GSYH fiyat endeksi de 2.çeyrekte beklentiler doğrultusunda yüzde 1,6 arttı. Kişisel tüketim harcamalarındaki artış ise yüzde 1,7 olarak gerçekleşti.
     Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert, geçen ay yüzde 1,5 olarak açıklanan 2. çeyrek GSYH büyüme oranının yüzde 1,7 olarak güncellendiğini ve verinin piyasa üzerinde herhangi bir etki yaratmasını beklemediklerini söyledi.
     Piyasa açısından cuma gününün olumlu olduğuna dikkati çeken Cömert, Fed Başkanı Ben Bernanke'nin Jackson Hole toplantısındaki konuşmasında 3.tur parasal genişlemeye ilişkin bir sinyal vermesinin beklendiğini kaydederek, bu yönde bir mesaj verilmesi durumunda global piyasalardaki iyimserliğin artacağını ve doların değer kaybedeceğini ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 127 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir