ABD'de tarım dışı istihdam verisi beklentilerin altında... -İntegral Menkul Değerler Analisti…

  • Yazı boyutu
ABD'de tarım dışı istihdam verisi beklentilerin altında...
  -İntegral Menkul Değerler Analisti…

ABD'de tarım dışı istihdam verisi beklentilerin altında... -İntegral Menkul Değerler Analisti Egemen Candır: -"ABD'de FED'in parasal genişleme ihtimali Jackson Hole toplantısında arttıktan sonra bu önemli verinin zayıf gelmesi ile daha da arttı"

İntegral Menkul Değerler Analisti Egemen Candır, ABD'de FED'in parasal genişleme ihtimali Jackson Hole toplantısında arttıktan sonra bu önemli verinin zayıf gelmesi ile daha da arttı" dedi.
     ABD'de açıklanan tarım dışı istihdam verisinin ardından AA muhabirine değerlendirmede bulunan Candır, açıklanan verinin ekonomistlerin ortalaması olan 130 bin kişilik istihdam artışının kayda değer derecede altında olduğunu belirterek, ABD'de FED'in parasal genişleme ihtimallerinin Jackson Hole toplantısında arttıktan sonra bu önemli verinin zayıf gelmesi ile daha da arttığını ve başta altın ve avro-dolar olmak üzere paydasında dolar olan bir çok paritede yükselişlerin hız kazandığını ifade etti.
     13 Eylül'de son bulacak olan FED'in Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısına kadar, gelecek haftadan itibaren özellikle altın'da bir kısım kar realizasyonları görülebilme ihtimaline rağmen satışların zayıf kalabileceğini belirten Candır şu değerlendirmede bulundu:
     "Şu anda 1,2765 seviyesinde olan avro-dolar paritesinde 1,2820 - 1,2850 bandına kadar yükselişlerin görülebileceğini ve altında 1716-1720 bandının destek olarak algılanarak yükselişlerin devam etme ihtimalinin arttığını düşünmekteyiz. 12 Eylül'de açıklanacak olan Almanya anayasa mahkemesinin kararında bir olumsuzluk görülmemesi durumunda avro-dolar paritesinde yükselişlerin net ve kuvvetli bir boğa trendine dönüşebileceğini düşünmekteyiz."
     Bugün açıklanan verilerin ardından ABD'de tarım dışı istihdam ağustosta 96 bin artışla beklentilerin altında kalırken, işsizlik oranı yüzde 8,1'e geriledi.
    
    
    

Bu haberi 130 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir