ABD'de tarım dışı istihdam artışı -Garanti Yatırım Ekonomisti Gizem Öztok Altınsaç: -"Piyasaya…

  • Yazı boyutu
ABD'de tarım dışı istihdam artışı
  -Garanti Yatırım Ekonomisti Gizem Öztok Altınsaç:
  -"Piyasaya…

ABD'de tarım dışı istihdam artışı -Garanti Yatırım Ekonomisti Gizem Öztok Altınsaç: -"Piyasaya çok belirgin etkisi olmayacak"

Garanti Yatırım Ekonomisti Gizem Öztok Altınsaç, ABD tarım dışı istihdam verisinin beklentilere paralel geldiğini ve piyasaya etkisinin sınırlı olacağını belirtti.
     Altınsaç, yaptığı açıklamada, ABD'de Aralık ayında tarım dışı istihdamın 155 bin kişi artmasının piyasaya çok belirgin etkisi olmayacağını kaydederek, satışlarda sınırlı düzeltme görülebileceğini dile getirdi.
     ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin seyrinin takip edileceğini ifade eden Altınsaç, "Tahvil faizleri şu an yüzde 1,92, yukarı yönlü hareketin devamı olası. İşsizlik de yüzde 7,8, geçen ay da yüzde 7,8'e revize edildi. Fed'in hedefi yüzde 6,5 ve bu seviyelerin kalıcı olması isteniyor. Dolayısıyla dünden bu yana gerçekleşen satışların dayanağı tartışmaya açık" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 179 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir