ABD Başkanlık seçimini Reagan'ın rakibi değerlendirecek -Eski ABD Senatörü ve Silahlı Hizmetler…

  • Yazı boyutu
ABD Başkanlık seçimini Reagan'ın rakibi değerlendirecek
  -Eski ABD Senatörü ve Silahlı Hizmetler…

ABD Başkanlık seçimini Reagan'ın rakibi değerlendirecek -Eski ABD Senatörü ve Silahlı Hizmetler Komitesinde görev yapan ilk kadın olan Patricia Schroeder, İstanbul'da, ABD Başkanlık seçimi ve seçimin uluslararası ilişkilere yansımaları hakkında bilgi verecek

İlk kez ana dili İngilizce olmayan bir ülkeye taşınan İngilizce Konuşma Birliği'nin "The English Speaking Union" (ESU) Dünya Kongresi, Eski ABD Senatörü ve ESU Uluslararası Konseyi ile ESU ABD Başkanı Patricia Schroeder'i ağırlayacak.
     Yapılan açıklamaya göre, dünya genelinde değişim programları, burslar, münazara ve toplum önünde konuşma yarışmaları, konferanslar, seminerler, ulusal ve uluslararası programlarla üyelerinin iletişim becerilerini geliştirmeyi hedefleyen ESU, farklı ülkelerden pek çok konuşmacının yer alacağı Dünya Kongresi'nde Patricia Schroeder'i konuk edecek.
     Schroeder, 20 Eylül Perşembe günü gerçekleşecek yuvarlak masa toplantısında ABD Başkanlık seçimi ve seçimin uluslararası ilişkilere yansıması üzerine konuşacak.
     Eski ABD Senatörü, ESU Uluslararası Konseyi ve ABD'deki ESU'nun Başkanı olan Schroeder, Chatham Kuralları çerçevesinde gerçekleşecek olan ve Amerikan Şirketler Derneği (ABFT) tarafından desteklenen yuvarlak masa toplantısında yakın dönem dış ilişkiler, yaklaşan ABD başkanlık seçimi ve bu seçimin uluslararası platformdaki yansımalarını değerlendirecek.
     Eski bir Amerikan siyasetçisi ve ABD Kongresine seçilmiş ikinci en genç kadın senatör olan ve 24 yıl boyunca ABD Temsilcisi olarak görev yapan Patricia Schroeder, ABD Silahlı Hizmetler Komitesinde görev yapan ilk kadın unvanını aldı. Schroeder 1987 yılı ABD Başkanlık seçimlerinde Ronald Reagan'a rakip olmuştu.
    
    
    

Bu haberi 140 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir