ABank Başekonomisti Serdar Şenol: -"Merkez Bankasının yıl sonu enflasyon beklentilerinde bir…

  • Yazı boyutu
ABank Başekonomisti Serdar Şenol:
  -"Merkez Bankasının yıl sonu enflasyon 
  beklentilerinde bir…

ABank Başekonomisti Serdar Şenol: -"Merkez Bankasının yıl sonu enflasyon beklentilerinde bir değişiklik söz konusu değil"

ABank Başekonomisti Serdar Şenol, Merkez Bankasının yıl sonu enflasyon beklentilerinde bir değişikliğin söz konusu olmadığını belirtti.
     Merkez Bankasının ekonomistlerle yaptığı toplantıya ilişkin AA muhabirine bilgi veren Serdar Şenol, "Toplantıda, 'Sermaye girişleri artarsa faizleri düşürmeye devam ederiz, gerekirse zorunlu karşılıkları artırırız' yorumları yapıldı. Onun dışında ekstra bir şey konuşulmadı" dedi
     Şenol, yıl sonu enflasyon hedeflerinde bir değişiklik oldu mu- şeklindeki soruya ise, "Hedefin değişmesi değil ama, gıda fiyatlarının daha ılımlı hareket etmesini bekliyorlar. Oradan hareketle, gıda fiyatlarındaki beklentiler gerçekleşirse yüzde 7'lere doğru bir beklenti olabilir. Ama kesinlikle yıl sonu enflasyon beklentilerinde bir değişiklik söz konusu değil" cevabını verdi.
    
    
    

Bu haberi 144 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir