Abalıoğlu Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Ender Abalıoğlu: -"Önümüzdeki 10 yıl içinde etlik piliç…

  • Yazı boyutu
Abalıoğlu Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Ender Abalıoğlu:
  -"Önümüzdeki 10 yıl içinde etlik piliç…

Abalıoğlu Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Ender Abalıoğlu: -"Önümüzdeki 10 yıl içinde etlik piliç besleme işi oldukça önemli ve karlı bir iş kolu olarak öne çıkacak" -"Lezita ailesi olarak, damızlık ve piliç eti fason yetiştiricilik alanında yatırım yapmayı planlayan her girişimciyi işbirliğine davet ediyoruz"

Lezita markasıyla piliç eti, şarküteri, pratik gıda ürünleri ve yumurta sektöründe faaliyet gösteren Abalıoğlu Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Ender Abalıoğlu, gelecek 10 yıl içinde etlik piliç besleme işinin oldukça önemli ve karlı bir iş kolu olarak öne çıkacağını ifade etti.
     Ender Abalıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, sektördeki yatırımların artışına paralel olarak hem damızlık üretimi hem de büyük kapasiteli etlik piliç yetiştirme kümeslerin inşasına ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.
     Türkiye'de piliç eti üretiminin 2025 yılında 3,37 milyon tona, kişi başı tüketimin de iki katına ulaşarak 35 kilogram seviyesine çıkmasının hedeflendiğini belirten Ender Abalıoğlu, bu hedefin gerçekleşmesinin yeterli sayıda damızlık çiftlikleri ve yetiştirme kümesinin devreye girmesine, yeterli yem hammaddesi temin edebilmesine, ihracatta sorun yaşanmamasına ve sektörün yatırım yapabilmesi için karlılığını sürdürebilmesine bağlı olduğunu dile getirdi.
     Abalıoğlu, "Önümüzdeki 5 yıllık süreçte faaliyet gösterdiğimiz piliç eti sektöründe ilk üç marka içerisinde yer almak adına daha fazla üretim yapma arzusundayız. Bu hedefimiz için Lezita ailesi olarak, damızlık ve piliç eti fason yetiştiricilik alanında yatırım yapmayı planlayan her girişimciyi işbirliğine davet ediyoruz" dedi.
     Abalıoğlu, beslenme açısından önemli bir yer tutan hayvansal proteinin temininde piliç etinin hızlı üretilebilmesi ve ekonomik olması nedeniyle stratejik bir konuma sahip bulunduğunu da belirtti.
    
    
    

Bu haberi 144 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir