AB'nin gözü Yunanistan'da

  • Yazı boyutu
AB'nin gözü Yunanistan'da

AB, istediği hükümetin kurulması halinde, Yunanistan'a sunduğu şartları yumuşatma sinyali verdi

Avrupa Birliği (AB), Yunanistan'da kurtarma paketine destek veren bir hükümetin kurulması halinde şartların yumuşayabileceği sinyalini verdi.
     Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle, ZDF kanalına yaptığı açıklamada, Yunanistan'ı kurtarma paketinin içeriğinin müzakere edilemez olsa da reformlar için belirlenen tarih aralıklarının yeniden tartışılabileceğini söyledi.
     Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz da Yunanistan'da AB-IMF paketine destek veren partilerin çoğunluk sağladığı seçimlerin ardından yaptığı açıklamada, "Yeni Yunan hükümeti ekonomik hedeflerin ve reform stratejisine muhtemel ince ayarda yapıcı işbirliğimize güvenebilir. Eğer Yunanistan taahhütlerine bağlı kalırsa AB krizin çözümü için daha ne yapabileceğini değerlendirebilir" dedi.
     AB kaynaklarına göre, AB-IMF programında öngörülen hedeflerin hayli gerisinde kalan Atina'ya zamanlama konusunda esneklik göstermekten başka çare görünmüyor.
    
    
    


Bu haberi 226 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir