AB'nin bütçe konulu zirvesi -Almanya Başbakanı Merkel, İtalya Başbakanı Monti ile bir araya…

  • Yazı boyutu
AB'nin bütçe konulu zirvesi
  -Almanya Başbakanı Merkel, İtalya Başbakanı 
  Monti ile bir araya…

AB'nin bütçe konulu zirvesi -Almanya Başbakanı Merkel, İtalya Başbakanı Monti ile bir araya geldi

Almanya Başbakanı Angela Merkel, gelecek hafta yapılacak AB'nin bütçe konulu zirvesine hazırlık kapsamında başkent Berlin'de İtalya Başbakanı Mario Monti ile bir araya geldi.
     Merkel, İtalyan mevkidaşı ile çalışma toplantısından önce yaptığı açıklamada, AB bütçesi konusunda zor, ancak çözüme kavuşacak müzakereler beklediğini belirtti.
     AB zirvesinde AB'nin orta vadeli mali durumu konusunda anlaşma sağlanmasında başarılı olabileceğini ifade den Merkel, İtalya ve Almanya'nın AB'ye para veren ülkeler olduklarını ve böylelikle ortak çıkarları da olduğunu kaydetti.
     Merkel, Mario Monti'nin İtalya'nın çıkarları konusunda sert bir tutum sergilediğini, bazen bundan kaynaklanan sorunlar oluştuğunu ve bunların çözülmesi gerektiğini kaydetti.
     Monti de orta vadeli mali durum konusunda İtalya için ekonomik büyümenin güçlendirilmesinin, istihdamın artırılmasının ve AB içindeki dayanışmanın önemli olduğunu belirtti.
     Almanya, Fransa ve İtalya'nın AB en önemli para veren ülkeler olduğuna dikkati çeken Monti, para veren ve para alan ülkeler arasındaki dengenin sağlanması ve para veren bazı ülkelerin pozisyonunun yeniden düşünülmesi gerektiğini kaydetti.
     Monti, pazar günü de Paris'te Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile bir araya geleceğini bildirdi.
    
    
    

Bu haberi 138 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir