AB menşeli olmayan halıların serbest dolaşımı

  • Yazı boyutu
AB menşeli olmayan halıların serbest dolaşımı

Söz konusu ürünlerin serbest dolaşıma giriş işlemleri Isparta Gümrük Müdürlüğü tarafından yapılacak

Avrupa Birliği (AB) menşeli olmayan bazı halıların serbest dolaşıma giriş işlemleri, Batı Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlı Isparta Gümrük Müdürlüğü'nden yapılacak.
     Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın halıların serbest dolaşıma giriş işlemlerini gerçekleştirmeye yetkili gümrük müdürlüklerinin belirlenmesi amacıyla hazırladığı "Gümrük Genel Tebliği" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
     Buna göre, AB menşeli olmayan halıların serbest dolaşıma giriş işlemleri, Batı Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Isparta Gümrük Müdürlüğü'nden yapılacak.
     Tebliğdeki listede gümrük tarife pozisyonları belirtilmeyen halıların serbest dolaşıma giriş işlemleri tekstil ihtisas gümrükleri üzerinden gerçekleştirilecek.
     Miktar ve kullanım alanı itibarıyla ticari nitelik arz etmeyen 50 metrekare veya 5 adede kadar (50 metrekare ve 5 adet dahil) olan söz konusu eşyanın serbest dolaşıma giriş işlemleri, eşyanın geldiği yetkili gümrük idaresinden yapılacak.
    
    
    


Bu haberi 195 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir