AB Komisyonu, Yunanistan'ın Avro Bölgesi'nden çıkarılmasına hukuki kılıf için çalışıyormuş

  • Yazı boyutu
AB Komisyonu, Yunanistan'ın Avro Bölgesi'nden çıkarılmasına hukuki kılıf 
için çalışıyormuş

AB Komisyonu, Yunanistan'ın Avro Bölgesi'nden çıkarılmasına hukuki kılıf için çalışıyormuş

AB Komisyonu, Yunanistan'ın Avro Bölgesi'nden atılmasına yasal kılıf bulmak için çalıştığını itiraf etti.
     Komisyon sözcüsü Olivier Bailly, "Bazı insanlar (Yunanistan'ın Avro Bölgesi'nden çıkışıyla ilgili) senaryolar üzerinde çalışıyor, biz de AB hukukuyla ilgili bilgi veriyoruz" dedi.
     AB Komisyonu sözcüleri daha önceki açıklamalarında, AB anlaşmalarında Avro Bölgesi'nden ayrılmakla ilgili herhangi bir düzenleme bulunmadığını ve avrodan çıkmak için tek yolun AB üyeliğinden çıkmak olduğunu vurguluyordu.
     Avro Bölgesi içinde oluşturulan bir çalışma grubunun gerekirse Yunanistan'ın Avro Bölgesi'nden çıkarılabilmesi için ihtiyat tedbirlerini tartıştığı ve bu kapsamda Schengen bölgesinde sınır kontrollerini yeniden başlatma, ATM'lerden para çekmeyi ve havaleleri sınırlandırma gibi önlemlerin değerlendirildiği basına yansımıştı.
     Bazı AB kaynakları, bu tür haberlerin halkın çoğunluğunun avroda kalmak istediği Yunanistan'da 17 Haziran'da yapılacak seçimler öncesinde AB+IMF paketini destekleyen partilere ivme kazandırmak için bilinçli sızdırıldığını belirtiyor.
    
    
    

Bu haberi 152 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir