AB destekli projelere ilişkin güncel sorunlar masaya yatırılacak

  • Yazı boyutu
AB destekli projelere ilişkin güncel sorunlar masaya yatırılacak

AB destekli projelere ilişkin güncel sorunlar masaya yatırılacak

Hazine Müsteşarlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi'nce (MFİB), AB projelerinin uygulanma sürecindeki sorunların, bakanlıklardaki AB destekli proje yürütücüleri ile üst düzey yöneticiler tarafından tartışılması amacıyla düzenlenen toplantıların 5'incisi yarın gerçekleştirilecek.
     Hazine Müsteşarlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, her yıl Kıdemli Program Görevlileri-Program Yetkilendirme Görevlisi (PAO-SPO) buluşmaları olarak düzenlenen toplantı, AB Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı ve AB Türkiye Delegasyonu temsilcilerinin de katılımıyla yarın Rixos Otel'de yapılacak. 2011-2012 program yıllarına ait projelerin uygulamasından sorumlu 150'ye yakın davetlinin katılımıyla gerçekleşecek toplantının açılışında, Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından uygulamada gelinen nokta hakkında bazı sayısal veriler de paylaşılacak.
     Toplantı, ağırlıklı olarak Birimin çalışanları tarafından yapılacak sunumlar ve soru-cevap bölümleri şeklinde organize edilecek.
     Toplantıda, proje yürütücüsü bakanlıklarda farkındalık ve sahiplenme düzeyinin artırılması, proje uygulama sürecindeki rol ve sorumlulukların hatırlatılması, proje uygulamasındaki güncel sorunların tartışılması amaçlanıyor.
    
    
    

Bu haberi 177 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir