"aafinans.com" ekibine piyasa eğitimi... -aafinans ekibi, finans piyasalarına ilişkin eğitim aldı…

  • Yazı boyutu
"aafinans.com" ekibine piyasa eğitimi...
  -aafinans ekibi, finans piyasalarına ilişkin eğitim aldı…

"aafinans.com" ekibine piyasa eğitimi... -aafinans ekibi, finans piyasalarına ilişkin eğitim aldı -Eğitimde, para ve sermaye piyasaları, sermaye piyasası kurumları, mali ve teknik analiz konuları üzerinde duruldu

"aafinans.com" ekibi, finans eğitimi aldı.
     Finans piyasalarına, "aafinans.com" ile yeni bir platform sunan Anadolu Ajansı'nda, "aafinans" ekibine yönelik bir eğitim semineri gerçekleştirildi.
     aafinans ekibinin katıldığı ve gün boyu süren finans eğitiminde, para ve sermaye piyasaları, sermaye piyasası kurumları, mali ve teknik analiz konuları üzerinde duruldu.
     "aafinans" ekibine eğitimi veren Borsa Uzmanı Arif Ünver, haber kuruluşlarının piyasaların en önemli aktörlerinden biri olduğunu söyleyerek, Anadolu Ajansı'nın yaptığı haberlerin, toplumda ciddi anlamda güvenilir bulunduğunu ve kabul gördüğünü ifade etti. Ünver, aafinans'ın Türkiye'de büyük bir boşluğu dolduracağını ifade ederek, "aafinans'ın hazırlayacağı eğitici haberlerle piyasaları ve küçük yatırımcıyı bilgi kirliliğinden koruyacağına inanıyorum" görüşünü paylaştı.
     Piyasalarda, yazılan bir haberin büyük etkiler yaratabileceğini söyleyen Ünver, habercilerin çok ciddi bir iş yaptıklarını asla unutmamaları gerektiğini ifade etti. Yeni Sermaye Piyasası Kanunu'nda, bilgi suistimalinin büyük bir suç olarak yer aldığını hatırlatan Ünver, bir menkulün fiyatını olumlu-olumsuz yönde etkileyecek şekilde haber yapanlara ciddi cezalar öngörüldüğünü bildirdi.
     Türk finans piyasasının körfez bölgesinden beklentileri olduğunu ifade eden Ünver, o bölgedeki sermayenin Türkiye'ye gelmesi için bölge ile etkin bir bilgi akışının sağlanması gerektiğini anlattı.
     aafinans'ın hızlı veri akışını sağlamaya başladığını söyleyen Ünver, "O bölgelerdeki dev sermayelerin ülkemize gelmesi için Anadolu Ajansı'na büyük bir sorumluluk düşüyor" dedi.
     Türkiye'nin geleceğinin, sermaye piyasalarındaki gelişime bağlı olduğunu vurgulayan Ünver, "Hisse senedi sahiplerinin haklarının düzenli şekilde işleyememesi sebebiyle sektör gelişemedi. Bu noktada yatırımcıların sağlıklı bilgilendirilmesi konusunda aafinansa da sorumluluk düşüyor" diye konuştu.
     Ünver, yerli ve küçük yatırımcıların bilgilendirilmesinin önemine işaret ederek, "aafinans"ın bizlere Türkiye'nin ekonomik göstergelerini sunmasını bekliyoruz. Yerli yatırımcının ağırlığı artmazsa biz hep yabancı verilerini izlemek zorunda kalırız" yorumunu yaptı.
     Ünver, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nın (İMKB) tarihçesi hakkında da bilgi verdi. Borsada işlem gören şirket sayısı konusuna değinen Ünver, "Borsada işlem gören firma sayımız artsın diye düşünmek çok anlamsız, bunun yerine sağlam işlem yapan daha az sayıda firma olmalıdır" görüşünü paylaştı. Piyasaların derinleştirilmesinin önemine dikkati çeken Ünver, bu hamlenin işsizliğe dahi çözüm olabilecek bir gelişme olacağını anlattı.
    
     -"Analiz haberlere yöneliyoruz"-
    
     Anadolu Ajansı Finans Haberleri Editörü Ali Bayaslan ise aafinans'ın hedeflerini paylaştı. aafinans ekibinin, özellikle analiz haber hazırlama konusunda uzmanlaşmasını amaçladıklarını anlatan Bayaslan, yeni çalışma sistematiğinin tamamen analitik bakış üzerine olacağının altını çizdi.
    
    
    

Bu haberi 133 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir