"AA Yılın Fotoğraflı" oylaması -Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Anadolu…

  • Yazı boyutu
"AA Yılın Fotoğraflı" oylaması
  -Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Anadolu…

"AA Yılın Fotoğraflı" oylaması -Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Anadolu Ajansı'nın düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı -Bakan Yıldız'ın favorisi, "Mutlak Karanlık" isimli bir madenci fotoğrafı oldu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Anadolu Ajansı'nın düzenlediği "Yılın Fotoğraflı" oylamasına katıldı.
     AA'nın web sayfasındaki "Yılın Fotoğrafları"nı tek tek inceleyen Yıldız, fotoğrafları çok beğendiğini belirterek, "AA muhabirlerini tebrik ediyorum, birbirinden güzel fotoğraflar var" dedi.
     Bakan Yıldız'ın favori fotoğrafı ise Zonguldak taşkömürü madenlerinde çalışan bir madencinin kömür tozunun suratına işlemiş halinin yansıtıldığı, "Mutlak Karanlık" başlıklı fotoğrafı oldu.
     AA muhabirinin, "Enerji Bakanı olduğunuz için mi bu fotoğrafı seçtiniz-" şeklindeki sorusu üzerine Yıldız, "Hayır, bu fotoğraf çok şeyi ifade ediyor. Bu fotoğrafta zıtlıklar yakalanmış. Karanlık bir dünyada yaşayan bir madencinin kömürlü yüzü ve aydınlık mavi gözleri. Belki de bu insanı tanıdığım için bu fotoğraf beni daha çok etkiledi" yanıtını verdi.
     Bakan Yıldız'ın beğendiği ikinci fotoğraf, "Lübnan'daki Suriyeli sığınmacılar" başlıklı yaşlı Suriyeli bir sığınmacının fotoğrafı, üçüncü fotoğraf ise "Ankara'da kış" başlıklı fotoğraf oldu.
     AA fotoğraf editörlerince belirlenen seçkide, Türkiye'den 23, yurt dışından 13 olmak üzere 36 kare yer alıyor. "Yılın Fotoğrafları" oylaması "http://yilinfotografi.aa.com.tr" adresinden yapılıyor.
    
    
    

Bu haberi 134 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir