"AA Yılın Fotoğrafları" oylaması -AA'nın düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katılan…

  • Yazı boyutu
"AA Yılın Fotoğrafları" oylaması
  -AA'nın düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katılan…

"AA Yılın Fotoğrafları" oylaması -AA'nın düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katılan Bakan Eker, en çok "Ankara'da Kış" başlıklı kareyi beğendi -Eker: "Buğday ile koyun, gerisi oyun. Nasıl sarıp sarmalamış kuzuyu... Sırtına almış. Anadolu'da çocuklarını böyle sırtlarında taşırlar. Bu, Türkiye coğrafyası"

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Anadolu Ajansı'nın düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.
     AA muhabirinin tanıttığı "Yılın Fotoğrafları"nı inceleyen Eker, "Ankara'da Kış", "Anne ve Çocuğu Kağıt Toplama Mesaisinde", "Lübnan'daki Suriyeli Sığınmacılar" başlıklı fotoğrafları beğendiğini belirtti.
     En çok kışın koyunlarını otlatırken sırtındaki heybede kuzu taşıyan çobanın görüntülendiği "Ankara'da Kış" başlıklı kareyi beğendiğini ifade eden Eker, "Buğday ile koyun, gerisi oyun. Nasıl sarıp sarmalamış kuzuyu... Sırtına almış. Anadolu'da çocuklarını böyle sırtlarında taşırlar. Bu, Türkiye coğrafyası. Türkiye'nin kültür kodlarından birisi. Karda koyun sürüsü. Burada hem koruma var hem hayvancılık var" değerlendirmesinde bulundu.
     Bakan Eker, "Anne ve Çocuğu Kağıt Toplama Mesaisinde" başlıklı fotoğrafı da beğendiğini belirterek, bu karede hayata karşı meydan okuyan genç bir annenin aynı zamanda arabanın altındaki kasada çocuğunu taşıyarak sevgi ve merhametini ortaya koyduğunu söyledi. Eker, "Aynı zamanda yaratıcı bir zekaya sahip. Burası bir şehir. Bu önemli bir kompozisyon. Güç, irade, kararlılık, sevgi, merhamet, şefkat, sorumluluk ve hayatın zorluklarına meydan okuma..." diye konuştu.
     Son olarak "Lübnan'daki Suriyeli Sığınmacılar" başlıklı kareyi beğendiğini kaydeden Eker, bu karede, Orta Doğu coğrafyasının bütün kederinin ve güzelliğinin yer aldığını dile getirdi. Fotoğraftaki kadının, kültürel motiflerini ve coğrafyasının unsurlarını tenine işlediğini ve bunu sergilemekten çekinmediğini anlatan Eker, "Bir coğrafyayı yüzünde taşıyor. O kadar muhteşem..." dedi.
     Daha sonra oylamaya katılan Eker, "Ankara'da Kış" başlıklı fotoğrafı beğendi.
     AA fotoğraf editörlerince belirlenen seçkide, Türkiye'den 23, yurt dışından 13 olmak üzere 36 kare yer alıyor.
     "Yılın Fotoğrafları" oylaması "http://yilinfotografi.aa.com.tr" adresinden yapılıyor.
    
    
    

Bu haberi 108 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir