AA'nın yeni hizmeti "Finans Haberleri Terminali" İMKB'de -AA Finans Haberleri Terminali ekranı, AA…

  • Yazı boyutu
AA'nın yeni hizmeti "Finans Haberleri Terminali" İMKB'de
  -AA Finans Haberleri Terminali ekranı, AA…

AA'nın yeni hizmeti "Finans Haberleri Terminali" İMKB'de -AA Finans Haberleri Terminali ekranı, AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk ve İMKB Başkanı İbrahim Turhan tarafından İMKB seans salonunda hizmete açıldı -AA Finans Haberleri Terminali'nde anlık piyasa haberlerinin yanı sıra, çeşitli istatistikler ve uzman yorumları da yer alıyor -İMKB Başkanı İbrahim Turhan: -"AA'nın borsamızda hizmete aldığı Finans Haberleri Terminali'nin ülkemize, ekonomimize, borsamıza, sermaye piyasalarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" -AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk: -"Bu borsadan aldığımız verileri artık Ortadoğu'nun bütün ülkelerine, Avrupa'nın bütün ülkelerine yayınlıyoruz. İMKB Başkanımızın yaptığı bir konuşmayı, bugün göreceksiniz bütün dünyaya yayınlayacağız"

Anadolu Ajansı'nın yeni hizmeti "AA Finans Haberleri Terminali" İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) seans salonunda hizmete girdi.
     AA'nın 92 yıllık haber tecrübesini de arkasına alarak, yaklaşık bir yıldır üzerinde çalıştığı ve geçtiğimiz aylarda haber yayınına başlayan Finans Haberleri Terminali, artık İMKB seans salonunda da takip edilebilecek.
     İMKB'deki terminalin açılışı dolayısıyla seans salonunda bir tören düzenlendi. Törene, İMKB Başkanı İbrahim Turhan, AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk, AA Finans Haberleri Editörü Ali Bayaslan, AA İstanbul Bölge Müdürü Mustafa Ekici, Bölge Haber Editörü Zeki Gümüş ve AA çalışanları katıldı.
     İMKB Başkanı İbrahim Turhan, törende yaptığı konuşmada, Anadolu Ajansı'nın İMKB'de faaliyete aldığı Finans Terminali'nin açılışı için bir araya gelindiğini belirterek, "Türkiye Cumhuriyeti, iki yeminle kuruldu. Birisi Misak-ı Milli, diğeri Misak-ı İktisadi. AA 6 Nisan 1920'de İstiklal Savaşına ilişkin haberlerin bütün Anadolu'da duyulması için kurulmuştu. Bugün de Misaj-ı İktisadi'nin bütün dünyada etkili olduğu, bütün bölge ülkelerine yayılması için önemli bir adım atıyor" diye konuştu.
     Kendi çocukluğunda saat 19.00 olduğu zaman rahmetli babasının 'evladım ajansı dinleyeceğiz' dediğini anımsatan Turhan, "Bizim için dünyaya açılan kapı o ajanstı. O ajansın, Anadolu Ajansı olduğunu sonradan öğrendim. Tabii Anadolu Ajansı son dönemde çok büyük atılımlar yaptı. Gerçekten dinamik, Türkiye'nin yeni çehresine yeni yüzüne, vizyonuna uygun bir düzeye geldi. Bu da bize büyük bir kıvanç veriyor. Bu noktada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. AA'nın borsamızda hizmete sokmuş olduğu Finans Terminali'nin ülkemize, ekonomimize, borsamıza, sermaye piyasalarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.
     AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Öztürk de Türkiye'nin ulusal haber ajansı AA'nın 100. yıl Vizyonu kapsamında geliştirdiği Finans Terminali Projesi'nin önemli bir ayağında bulunulduğunu belirterek, "Türkiye'nin borsasının kalbinin attığı bu yerde AA olarak Finans Terminali ekranını açacağız" dedi.
     Kendilerine bu fırsatı verdikleri için İMKB Başkanı İbrahim Turhan'a teşekkür eden Öztürk, Türkiye'nin dünyada gelişen ekonomik ve siyasi gücüne paralel olarak AA'nın da kendisini bu vizyona uygun olarak yapılandırdığını söyledi.
     Artık dünyanın en güçlü 20 ekonomisinden birine sahip olan Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük 6. ekonomisine sahip Türkiye'nin aynı değerde bir ajansa sahip olması gerektiğini vurgulayan Öztürk, konuşmasını şöyle sürdürdü:
     "Bu ülkede ürettiğimiz bir değerin, bir haberin dünyaya duyuracak bir ajansımız maalesef bulunmuyor. 92. yaşındaki AA bu eksikliği fark ederek, tam 11 dilde yayın yapma kararı almış ve bunu da hayata geçirmeyi başarmıştır. İnternet sitemizi açtığınızda artık 5 dilde yayın yapan bir AA göreceksiniz. İngilizce, Arapça, Rusça, Boşnakça ve Türkçe yayınlarımız şu anda aktif bir şekilde yapılıyor. Bu borsadan aldığımız verileri artık Ortadoğu'nun bütün ülkelerine, Avrupa'nın bütün ülkelerine yayınlıyoruz. Borsa başkanımızın yaptığı bir konuşmayı bugün göreceksiniz bütün dünyaya yayınlayacağız. Dolayısıyla Türkiye'nin vizyonuna uygun bir AA göreceksiniz ve bugün Finans Terminali ile izleyeceksiniz ki Türkiye'de meydana gelecek bir gelişme AA ekranlarına düşecektir. AA'nın Finans Terminali'ni izlemediğinizde büyük bir eksiklik yaşayacaksınız. İMKB Başkanı İbrahim Bey saat 09:30'da Finans Terminali'nde olacak ve canlı yayınla size hitap edecek. Bütün Türkiye başkanın konuşmalarını canlı yayınla izleyecek. Yarım saat gecikmeyle de İngilizce olarak, Arapça olarak ve Boşnakça olarak bütün dünya Türkiye'nin borsa başkanının ne söylediğini duyacak. Çünkü biz güçlü Türkiye'nin güçlü ajansıyız. Borsanın bize verdiği destekten dolayı minnettarız. Bunun hakkını kısa sürede vereceğiz."
    
     Konuşmaların ardından, günün anısına gong töreni yapıldı. Daha sonra da terminal ekranının İMKB'deki açılışı kurdele kesimiyle gerçekleştirildi.
    
     -AA Finans Terminali ile haberler piyasanın istediği nitelikte...-
    
     Anadolu Ajansı, "aafinans.com" adresinden yayın yapan Finans Haberleri Terminali ile finans piyasalarına yeni bir haber platformu kazandırdı.
     Bu hizmetiyle habercilik mimarisini tamamen değiştiren AA, piyasanın istediği hız, dil ve içerikte haber ve analizler üretiyor.
     Anadolu Ajansı Finans Haberleri Terminali, yurt içi ve yurt dışı piyasaları yakından takip ederek kullanıcılarına anlık verilere ulaşma imkanı sunarken, bu verileri uzman görüşleriyle yorumlayarak içeriğini daha da zenginleştiriyor.
     Türkiye ve dünyadaki yaygın ağı sayesinde ekonomi ve finans haberlerinin yanı sıra Finans Haberleri Terminali'ni siyaset ve dış politika haberleriyle de destekleyebilen Anadolu Ajansı, yurt içinden, ABD, Avrupa, Ortadoğu ve Asya piyasalarından, alanının önde gelen isimleriyle de anlaşarak finans terminaline özel analizleri de kullanıcılarına sunuyor.
    
     -İşbirlikleriyle zenginleşecek içerik...-
    
     Anadolu Ajansı'nın Finans Haberleri Terminali, önümüzdeki dönemde özellikle Merkez Bankası, TÜİK, BDDK ve SPK ile gerçekleştirmeyi planladığı işbirlikleri sayesinde kullanıcılarına daha özel ve zengin bir içerik sunmayı hedefliyor.
     Özellikle aracı kurumlar, portföy şirketleri, bankalar, şirketler, medya kuruluşları ve resmi kurumların kullanımı için önemli içerik sunan AA Finans Haberleri Terminali, Anadolu Ajansı'nın vizyonu ile yakın gelecekte başta İngilizce ve Arapça içerik sağlamayı ve Türkiye'nin etki alanını güçlendirmeyi de amaçlıyor.
    
     -AA Finans Terminaline "Finans Masası" desteği...-
    
     AA'nın başlattığı diğer bir yenilik "Finans Masası" toplantıları da AA Finans Terminali için özel paylaşım platformu oluyor.
     Belli aralıklarla gerçekleştirilecek Finans Masası toplantılarında her hafta ekonomiye yön veren isimler, piyasa profesyonelleri ve iş dünyasının önemli temsilcileri ağırlanıyor. Toplantılar canlı olarak sadece AA Finans Terminali'nde sektör profesyonellerine ulaştırılıyor.
    
    
    

Bu haberi 106 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir