AA'nın Rusça test yayına başlaması -Elazığ TSO Başkanı Şekerdağ: -"AA'nın hizmeti, ihracatımızın…

  • Yazı boyutu
AA'nın Rusça test yayına başlaması
  -Elazığ TSO Başkanı Şekerdağ:
  -"AA'nın hizmeti, ihracatımızın…

AA'nın Rusça test yayına başlaması -Elazığ TSO Başkanı Şekerdağ: -"AA'nın hizmeti, ihracatımızın artmasına katkı sağlayacaktır"

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Ali Şekerdağ, Anadolu Ajansı'nın (AA) Rusça test yayınına başlamasının, ihracatın artmasına katkı sağlayacağını belirtti.
     Şekerdağ, yaptığı yazılı açıklamada, AA haberlerinin Rusça yayınlanacak olmasının, Türkiye ve bölge açısından büyük bir potansiyele sahip olan Rusya ile ekonomik ilişkilerin gelişmesine vesile olacağını ifade etti.
     Test yayınının, Rusya ile bugün özellikle enerji alanında yoğunlaşan ekonomik ilişkilerin çeşitlenmesi başta olmak üzere Türkiye ve bölge ihracatının artmasına ciddi katkı sağlayacağını vurgulayan Şekerdağ, şunları kaydetti:
     "AA'nın hizmeti, ihracatımızın artmasına katkı sağlayacaktır. Rusça yayın, doğu ve batının arasında yer alan, Avrasya bölgesinin iki stratejik ortağı Türkiye ve Rusya arasındaki bağın derinleşmesine ve ekonomik ilişkilerin gelişmesine katkı sağlayacaktır. Ülkemiz ihracatı açısından son derece önemli bir pazar niteliğinde olan, ancak yoğun nüfusuna rağmen ihracatta son derece yetersiz kalınan Rusya için son derece önemli bir pencere açılmıştır. AA'yı bu önemli adımdan dolayı Elazığ iş dünyası adına kutluyoruz."
    
    
    

Bu haberi 343 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir