AA'nın Rusça test yayına başlaması -Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı: -"Ajans'ın İngilizce,…

  • Yazı boyutu
AA'nın Rusça test yayına başlaması
  -Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı:
  -"Ajans'ın İngilizce,…

AA'nın Rusça test yayına başlaması -Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı: -"Ajans'ın İngilizce, Boşnakça ve Arapça'dan sonra Rusça yayın hazırlıklarını da tamamlayarak test yayınına başlamasından büyük memnuniyet duyuyorum"

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Anadolu Ajansı'nın (AA) İngilizce, Boşnakça ve Arapça'dan sonra Rusça yayın hazırlıklarını da tamamlayarak test yayınına başlamasından büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti.
     Bakan Yazıcı, AA'nın Rusça test yayına başlamasıyla ilgili yayımladığı mesajında, AA'nın kurulduğu ilk günden bu yana Türk kamuoyunu bilgilendiren en önemli kaynak olduğunu belirterek, Ajans'ın son dönemde kendini çok hızlı yenileyerek dünya ajansı olma yolunda ilerlediğini bildirdi.
     AA'nın 2023'e doğru büyük hedeflerle yürüyen Türkiye'nin gören gözü ve duyan kulağı olduğunu vurgulayan Yazıcı, şunları kaydetti:
     "Ajans'ın İngilizce, Boşnakça ve Arapça'dan sonra Rusça yayın hazırlıklarını da tamamlayarak test yayınına başlamasından büyük bir memnuniyet duyuyorum. AA'nın Rusça yayın yapması, Rusya ile ve Türki Cumhuriyetlerde yaşayan kardeşlerimizle aramızdaki kültürel ve ticari köprüleri güçlendirecek, coğrafi mesafeleri ortadan kaldıracaktır. Bu da iki ülke iş adamlarının birbirini daha iyi tanıması ve ortak yatırım imkanlarının artması bakımından son derece önemli. Ajans'ın başarılı çalışmalarından dolayı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Kemal Öztürk'ün şahsında tüm AA çalışanlarını tebrik ediyorum."
    
    
    

Bu haberi 131 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir