AA'nın Rusça test yayına başlaması -Kalkınma Bakanı Yılmaz: "Anadolu Ajansı'nın değişik dillerde…

  • Yazı boyutu
AA'nın Rusça test yayına başlaması
  -Kalkınma Bakanı Yılmaz:
  "Anadolu Ajansı'nın değişik dillerde…

AA'nın Rusça test yayına başlaması -Kalkınma Bakanı Yılmaz: "Anadolu Ajansı'nın değişik dillerde yayına başlaması, dünyanın, Türkiye ile ilgili doğru ve daha fazla bilgilenmesi açısından son derece önemli" -"Çeşitli açılardan önemli bir ülke olan Rusya ile çok önemli ilişkilerimiz var. AA'nın Rusça yayına başlamasının, Türkiye-Rusya ilişkilerine katkısının olacağına inanıyorum"

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Anadolu Ajansı'nın (AA) değişik dillerde yayına başlamasının, dünyanın, Türkiye ile ilgili doğru ve daha fazla bilgilenmesi açısından son derece önemli olduğunu belirterek, "Çeşitli açılardan önemli bir ülke olan Rusya ile çok önemli ilişkilerimiz var. AA'nın Rusça yayına başlaması, Türkiye-Rusya ilişkilerine katkısının olacağına inanıyorum" dedi.
     Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Rusça test yayınına başlayan AA'yı tebrik ettiğini belirterek, AA'nın daha önce de birçok dilde yayın yapmaya başladığını anımsattı.
     AA'nın başka dillerde yayın yapmasının Türkiye'nin, dünyaya kendisini doğrudan anlatması ve dünyanın değişik dilleriyle Türkiye'yi tanıtmasında son derece önemli olduğunu dile getiren Yılmaz, şunları kaydetti:
     "AA'nın başka dillerde yayın yapması dünyanın, Türkiye ile ilgili doğru ve daha fazla bilgilenmesi açısından son derece önemli. Bu açıdan AA'yı tebrik ediyorum. Rusya bizim için ticari, turizm gibi çeşitli açılardan önemli bir ülke. Rusya ile çok önemli ilişkilerimiz var. Bu açıdan, Türkiye-Rusya ilişkilerine bunun katkısının olacağına inanıyorum."
     Yılmaz, AA'nın bu yönde çalışmalarının devam etmesini de istedi.
    
    
    

Bu haberi 138 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir