AA Finans Haberleri Terminali piyasa profesyonelleriyle buluştu -Başbakan Yardımcısı Ali Babacan:…

  • Yazı boyutu
AA Finans Haberleri Terminali piyasa profesyonelleriyle buluştu
  -Başbakan Yardımcısı Ali Babacan:…

AA Finans Haberleri Terminali piyasa profesyonelleriyle buluştu -Başbakan Yardımcısı Ali Babacan: (1) -"Anadolu Ajansı, sahip olduğu tecrübeyi günümüzün teknolojik gelişmeleriyle birleştirerek, uzman kadrolarıyla gelişen Türkiye'ye önemli hizmetler sunmaktadır" -"Bugün geldiğimiz noktada sektördeki gelişmeler ve dünyadaki örnekler ışığında finans terminali çalışmasını da artık Anadolu Ajansımız 100. yıl vizyonuna uygun şekilde başlatmış durumdadır"

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Anadolu Ajansı, sahip olduğu tecrübeyi günümüzün teknolojik gelişmeleriyle birleştirerek, uzman kadrolarıyla gelişen Türkiye'ye önemli hizmetler sunmaktadır" dedi.
     Babacan, Anadolu Ajansı (AA) Finans Terminali'nin tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin sesini dünyaya duyurmak amacıyla kurulan AA'nın 90 yılı aşkın bir süredir gece gündüz demeden Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri doğru, tarafsız ve hızlı bir şekilde geniş kitlelere ulaştırdığını belirterek, "Bu sıralamayı da özellikle söylüyorum çünkü merkezi bir birim olarak aynı zamanda bir bakıma tam kamu sayılmasa da bir resmi ajans olarak algılanan Anadolu Ajansı'nın doğru, tarafsız ve hızlı bir şekilde geniş kitlelere ulaşıyor olması gerçekten hem Türk medyası açısından hem de geniş bir coğrafyadaki medya kuruluşları tarafından önemli bir görev ve fonksiyondur. Anadolu Ajansı, sahip olduğu tecrübeyi günümüzün teknolojik gelişmeleriyle birleştirerek, uzman kadrolarıyla gelişen Türkiye'ye önemli hizmetler sunmaktadır" diye konuştu.
     Toplantıda konuşulanların, 5 farklı dile çevrilerek tüm dünyaya AA tarafından dağıtıldığını ifade eden Babacan, şunları kaydetti:
     "Ajans sayesinde daha geniş bir coğrafyaya daha çok insana kendi ana dillerinden ulaşabilme imkanına sahip olduk. Ben gerçekten son dönemde, kısa sürede AA'nın yaptığı atak ve yeni girdiği alanlar sebebiyle Kemal Bey şahsında tüm AA yönetimini ve mensuplarını kutlamak istiyorum. Bugün artık iletişim hem kamu diplomasisi hem ekonomi açısından çok büyük önem taşıyor. Gelişmelere doğru bir perspektifle doğru bir aksanla kitlelere iletebilmek son derece belirleyicidir. Türkiye'nin dünyadaki ekonomik, siyasi pozisyonuna, uluslararası yükselmekte olan algısına yakışır bir AA bizim için de hükümetimiz açısından da son derece önemli. Bugün geldiğimiz noktada sektördeki gelişmeler ve dünyadaki örnekler ışığında finans terminali çalışmasını da artık Anadolu Ajansımız 100. yıl vizyonuna uygun şekilde başlatmış durumdadır."
    
     (Sürecek)
    
    
    

Bu haberi 124 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir