AA Finans Haberleri Terminali piyasa profesyonelleriyle buluştu

  • Yazı boyutu
AA Finans Haberleri Terminali piyasa profesyonelleriyle buluştu

AA Finans Haberleri Editörü Ali Bayaslan:"Haber fabrikamızı tüm finans piyasası oyuncularının hizmetine sunduk"

Anadolu Ajansı'nın (AA) yeni hizmeti Finans Haberleri Terminali (aafinans.com), Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın katıldığı etkinlikle İstanbul'da piyasa profesyonellerine tanıtıldı.
     Finans Haberleri Editörü Ali Bayaslan, AA Finans Haberleri Terminali'nin ilk adımını 1 yıl önce atmaya karar verdiklerini belirterek, "Habercilikte yıllara dayanan tecrübemizi farklı bir platforma taşımak, piyasa profesyonelleriyle buluşmak istedik" dedi.
     Veri yayıncılığı alanında Türkiye'nin deneyimli markalarından Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri ile çözüm ortaklığı yaparak yeni yapıyı kurguladıkları bilgisini veren Bayaslan, tasarladıkları platform sayesinde piyasa profesyonellerine, ihtiyaç duyacakları bilgileri hızlı, doğru ve zamanında ulaştırmak, alacakları stratejik kararlar öncesinde haberleriyle, analizleriyle yatırım kararlarında yön çizebilmelerini sağlamayı amaçladıklarını ifade etti.
     AA Finans Haberleri Terminali'ni diğer veri yayıncılarından veya ekonomi ağırlıklı hizmet veren haber ajanslarından ayıran temel farkın, bir veri yayıncısı kadar hıza odaklı çalışırken, ajansın tüm haber ağının terminal içinde olmasının önemli bir fark olarak öne çıkacağını vurgulayan Bayaslan, "Haber fabrikamızı artık finans piyasası oyuncularının hizmetine sunduk" dedi.
     Piyasanın ana aktörleriyle gerçekleştirmeyi planladıkları işbirliği sayesinde Türkiye'nin en taze verilerinin eş zamanlı olarak sistemlerinden bütün yurt içi ve yurt dışı piyasalara yayılacağının altını çizen Bayaslan, sözlerini şöyle sürdürdü:
     "Geliştirmeleri devam eden terminalimizde Türkiye ve dünya ekonomisine dair her türlü veriyi bulmak mümkün olacak. Verilerin uzman yorumlarıyla anlamlandırılması, şirket haberleri, ekonomi otoritelerinin açıklamaları, analist yorumları da içeriğimizin diğer değerli unsurları arasında bulunuyor. Anadolu Ajansı'nın geniş haber ağı bu platformda her yönüyle kullanılıyor. Ekonomi verilerinden, yine piyasalara etki edecek siyaset ve dış politika haberlerine kadar çok sayıda haber, terminali destekleyecek. Gündemi yakından takip eden finans terminali ekibi, yurt içi ve yurt dışı her türlü gelişmeyi anlık olarak paylaşırken, takip eden dakikalarda bu verilerin nasıl yorumlanması gerektiğine dair uzman görüşleri platforma aktarılacak.
     Sistemimiz önümüzdeki günlerde veri açıklayan pek çok kuruluşun verilerini anlık olarak sunar hale gelecek, yani Türkiye'de akan bütün verilerle entegre bir yapıdan bahsediyoruz. Örneğin TÜİK işsizlik rakamlarını açıkladığında verileri eş zamanlı olarak AA Finans Haberleri Terminali'nde görmek mümkün olacak. Aynı şekilde amacımız Merkez Bankası, SPK, BDDK ve diğer kurumların verilerini sistemimize entegre etmek."
    
     -"Zihinlerde tek bir cümle..."
    
     "Sunumda anlattığım her şeyi zihninizden silip atabilirsiniz" diyen Ali Bayaslan, çünkü tüm katılımcıların şahitlik ettiği yeni yapılanmanın, sunumdaki teknik detayların çok ötesinde olduğunu anlattı.
     Bayaslan, sözlerini "Bugünü, bu çatı altındaki tüm hanımefendiler ve beyefendiler için ileride gururla hatırlayacakları bir günün anısına dönüştürmek için bir tek şeye ihtiyacımız var; işbirliği... Az sonra bu salondan çıktığınızda aklınızda, zihninizde tek bir cümlenin kalmasını sağlayabilseydim bu cümle 'Anadolu Ajansı, bizimle işbirliği yapmasanız bile sizin yani, Türk sermayesinin, Türk yatırımcısının Türk girişimcisinin sesi, gözü, kulağı olmaya sonsuza kadar devam edecek' olurdu" diye tamamladı.
    
     -Yepyeni bir platform...

    
     Anadolu Ajansı, "aafinans.com" adresinden yayın yapan Finans Haberleri Terminali ile finans piyasalarına yeni bir haber platformu kazandırdı. Bu hizmetiyle habercilik mimarisini tamamen değiştiren AA, piyasanın istediği hız, dil ve içerikte haber ve analizler üretiyor.
     Anadolu Ajansı Finans Haberleri Terminali, yurt içi ve yurt dışı piyasaları yakından takip ederek kullanıcılarına anlık verilere ulaşma imkanı sunarken, bu verileri uzman görüşleriyle yorumlayarak içeriğini daha da zenginleştiriyor.
     Türkiye ve dünyadaki yaygın ağı sayesinde ekonomi ve finans haberlerinin yanı sıra Finans Haberleri Terminali'ni siyaset ve dış politika haberleriyle de destekleyebilen Anadolu Ajansı, yurt içinden, ABD, Avrupa, Ortadoğu ve Asya piyasalarından, alanının önde gelen isimleriyle de anlaşarak finans terminaline özel analizleri de kullanıcılarına sunuyor.
     Anadolu Ajansı'nın Finans Haberleri Terminali, önümüzdeki dönemde özellikle Merkez Bankası, TÜİK, BDDK ve SPK ile gerçekleştirmeyi planladığı işbirlikleri sayesinde kullanıcılarına daha özel ve zengin bir içerik sunmayı hedefliyor.
     Özellikle aracı kurumlar, portföy şirketleri, bankalar, şirketler ve resmi kurumların kullanımı için önemli içerik sunan AA Finans Haberleri Terminali, Anadolu Ajansı'nın vizyonu ile yakın gelecekte başta İngilizce ve Arapça içerik sağlamayı ve Türkiye'nin etki alanını güçlendirmeyi de amaçlıyor.
     AA'nın başlattığı diğer bir yenilik "Finans Masası" toplantıları da AA Finans Terminali için özel paylaşım platformu oluyor.
     Belli aralıklarla gerçekleştirilen Finans Masası toplantılarında her hafta ekonomiye yön veren isimler, piyasa profesyonelleri ve iş dünyasının önemli temsilcileri ağırlanıyor. Toplantılar canlı olarak sadece AA Finans Terminali'nde sektör profesyonellerine ulaştırılıyor.
    
    
    


Bu haberi 155 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir