AA Finans Haberleri Terminali'ne profesyonellerden tam not... -Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın…

  • Yazı boyutu
AA Finans Haberleri Terminali'ne profesyonellerden tam not...
  -Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın…

AA Finans Haberleri Terminali'ne profesyonellerden tam not... -Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın da katıldığı tanıtım, finans dünyasından çok sayıda ismi bir araya getirdi -Babacan, Finans Haberleri Terminali'nin Türkiye'nin tüm kamu kuruluşlarının yayın yaptığı ortak bir platform olması temennisinde bulundu -Terminal, profesyonellerden olumlu not aldı

Anadolu Ajansı'nın (AA) yeni hizmeti Finans Haberleri Terminali (aafinans.com) piyasa profesyonelleriyle buluştu.
     Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen lansmana, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın yanı sıra finans ve iş dünyasından çok sayıda isim katıldı.
     AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk'ün ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantının açılışında konuşan Babacan, Anadolu Ajansı'nın, sahip olduğu tecrübeyi günümüz teknolojik gelişmeleriyle birleştirerek, uzman kadrosuyla, gelişen Türkiye'ye önemli hizmetler sunduğunu ifade ederek, terminalin, bir bakıma Türkiye'nin tüm kamu kuruluşlarının yayın, duyurular yaptığı ortak bir platform olmasını ve içeriden, dışarıdan veriye ihtiyacı olanların, ilk başvurması gereken bir pencere olmasını temenni etti.
     Etkinliğe, AA Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş, AA Genel Müdür Yardımcısı Ebubekir Şahin, AA Türkiye Haberleri Yayın Yönetmeni Ömer Ekşi, AA Finans Haberleri Editörü Ali Bayaslan, AA İstanbul Bölge Müdürü Mustafa Ekici, İstanbul Bölge Haber Editörü Zeki Gümüş ve AA çalışanlarının yanı sıra, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Şakir Ercan Gül, Ziraat Yatırım Menkul Değerler AŞ Genel Müdürü Birol Özçarıkçı, tasfiye halindeki Emlak Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sayın, Vakıf Finansal Kiralama AŞ Genel Müdürü Osman Zeki Özger, Ziraat Bankası Kredilerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Musa Arda, Doç. Dr Yaşar Erdinç, Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) Genel Sekreteri Osman Akyüz, Garanti Bankası Ekonomik Araştırmalar Müdürü Ali İhsan Gelberi, Merkezi Kayıt Bürosu(MKK) Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Ekici, Kredi Kayıt Bürosu AŞ (KKB) Genel Müdürü Kasım Akdeniz, Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD) Başkanı Gür Çağdaş, ING Portföy Yönetimi Genel Müdürü Dr. Tankut Taner Çelik, İş Yatırım Araştırma Müdürü Serhat Gürleyen, Borsa Yatırımcıları Derneği (BORYAD) Başkanı Ali Bahçuvan da katıldı.
     Açılış konuşmalarının ardından, AA Finans Editörlüğü çalışanları sektör profesyonelleriyle sohbet ederek, terminalin içeriğine ilişkin katılımcılara bilgi verdi.
     AA'nın yeni hizmeti Finans Haberleri Terminali, başta Başbakan Yardımcısı Ali Babacan olmak üzere sektör profesyonellerinden tam not aldı.
    
     -Yeni bir haber platformu...
    
     Anadolu Ajansı, "aafinans.com" adresinden yayın yapan Finans Haberleri Terminali ile finans piyasalarına yeni bir haber platformu kazandırdı. Bu hizmetiyle habercilik mimarisini tamamen değiştiren AA, piyasanın istediği hız, dil ve içerikte haber ve analizler üretiyor.
     Anadolu Ajansı Finans Haberleri Terminali, yurt içi ve yurt dışı piyasaları yakından takip ederek kullanıcılarına anlık verilere ulaşma imkanı sunarken, bu verileri uzman görüşleriyle yorumlayarak içeriğini daha da zenginleştiriyor.
     Türkiye ve dünyadaki yaygın ağı sayesinde ekonomi ve finans haberlerinin yanı sıra Finans Haberleri Terminali'ni siyaset ve dış politika haberleriyle de destekleyebilen Anadolu Ajansı, yurt içinden, ABD, Avrupa, Ortadoğu ve Asya piyasalarından, alanının önde gelen isimleriyle de anlaşarak finans terminaline özel analizleri de kullanıcılarına sunuyor.
     Anadolu Ajansı'nın Finans Haberleri Terminali, önümüzdeki dönemde özellikle Merkez Bankası, TÜİK, BDDK ve SPK ile gerçekleştirmeyi planladığı işbirlikleri sayesinde kullanıcılarına daha özel ve zengin bir içerik sunmayı hedefliyor.
     Özellikle aracı kurumlar, portföy şirketleri, bankalar, şirketler ve resmi kurumların kullanımı için önemli içerik sunan AA Finans Haberleri Terminali, Anadolu Ajansı'nın vizyonu ile yakın gelecekte başta İngilizce ve Arapça içerik sağlamayı ve Türkiye'nin etki alanını güçlendirmeyi de amaçlıyor.
     AA'nın başlattığı diğer bir yenilik "Finans Masası" toplantıları da AA Finans Terminali için özel paylaşım platformu oluyor.
     Belli aralıklarla gerçekleştirilen Finans Masası toplantılarında her hafta ekonomiye yön veren isimler, piyasa profesyonelleri ve iş dünyasının önemli temsilcileri ağırlanıyor. Toplantılar canlı olarak sadece AA Finans Terminali'nde sektör profesyonellerine ulaştırılıyor.
    
    
    

Bu haberi 130 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir