A-Bank Baş Ekonomisti Serdar Şenol: -"MB'nin yıl sonu enflasyon hedefinde yarım puan kadar…

  • Yazı boyutu
A-Bank Baş Ekonomisti Serdar Şenol:
  -"MB'nin yıl sonu enflasyon hedefinde yarım puan 
  kadar…

A-Bank Baş Ekonomisti Serdar Şenol: -"MB'nin yıl sonu enflasyon hedefinde yarım puan kadar muhtemel bir artış olacak"

A-Bank Baş Ekonomisti Serdar Şenol, Merkez Bankası'nın (MB) yıl sonu enflasyon hedefinde muhtemelen yarım puan kadarlık bir artış olabileceğini belirtti.
     Bugün Merkez Bankası'nda ekonomistlerle gerçekleştirilen toplantıya ilişkin görüşlerini paylaşan Şenol, MB'nin ılımlı olduğuna ve nispeten enflasyon açısından zaten bir beklentinin varlığına işaret ederek şöyle konuştu:
     "MB'nin yıl sonu enflasyon hedefinde yarım puan kadar muhtemel bir artış olacak. MB, yüzde 6,2 olan yıl sonu enflasyon hedefini yüzde 6,7-6,8'e çekecek gibi gözüküyor. Onun dışında politika tepkisini önemli olacağını belirttiler. Özellikle gelecek Para Politikası Kurulu (PPK) toplantılarının önemli olacağını belirttiler. Bundan sonrası için faiz indirimi beklentileri biraz törpülenebilir. Faiz koridorunu daraltma biraz törpülenebilir. Onun dışında MB'nin tavrı genelde ılımlı idi."
    
    
    

Bu haberi 146 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir