92 kadın girişimciye eğitim sertifikası verildi -ASO Başkanı Özdebir: -"Son zamanlarda ciddi…

  • Yazı boyutu
92 kadın girişimciye eğitim sertifikası verildi 
  -ASO Başkanı Özdebir: 
  -"Son zamanlarda ciddi…

92 kadın girişimciye eğitim sertifikası verildi -ASO Başkanı Özdebir: -"Son zamanlarda ciddi artışlar olmasına rağmen kadınlarımızın girişimci olarak piyasalarda aldıkları rol yeterli değil"

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, son zamanlarda kadın girişimci sayısında yaşanan artışa rağmen kadınların piyasalarda aldığı rolün yeterli olmadığını söyledi.
     Özdebir, Garanti Bankası ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliği ile düzenlenen "Kadın Girişimci Yönetici Okulu Eğitim Programı" sertifika töreninde yaptığı konuşmada, eğitim programı başladığında katılımcıların sadece üçte birinin eğitime devam edeceğini düşündüğünü buna karşın eğitime devam eden sayısının yüksek olduğunu belirtti.
     Özdebir, eğitime katılım konusunda sağlanan başarıdan dolayı BÜYEM ve Garanti Bankası'nı tebrik etti.
     Tabiatın kadınlara önemli misyonlar yüklediğini, bunlardan bazılarının bereket, doğurganlık ve annelik gibi misyonlar olduğunu anlatan Özdebir, "Ülkemizin, kurumlarımızın kadınlarımıza gerçekten ihtiyacı var. Kadının elinin değdiği her yer değişiyor. 2023 hedeflerine ulaşabilmemiz için kadınların işgücüne katılımının artması lazım. Son zamanlarda ciddi artışlar olmasına rağmen kadınlarımızın girişimci olarak piyasalarla aldıkları rol yeterli değil" dedi.
    
     -Diğer konuşmalar-
    
     TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sevgi Daştan da 3 Eylül'den bu yana devam eden eğitimleri tamamlamanın gururunu yaşadıklarını söyledi.
     Eğitimlerin son bulmaması dileğinde bulunan Daştan, "Kadın girişimciler olarak hepimiz bir şeyler yapmaya çalışıyoruz" dedi.
     Kadına yönelik şiddet olaylarını da eleştiren Daştan, buna karşın çeşitli kurumların kadın girişimcilere destek verdiğini vurguladı.
     Garanti Bankası KOBİ Bankacılığı Pazarlama Koordinatörü Esra Kıvrak ise eğitimlerin başlamasının üzerinden 1 ayı aşkın bir süre geçmesine karşın girişimci kadınlarda aynı heyecanı ve coşkuyu gördüklerini söyledi.
     Kıvrak, Garanti Bankası olarak eğitim anlamındaki projeleri desteklemeye devam edeceklerini ifade etti.
     BÜYEM Sosyal Sorumluluk Direktörü Dr. Işıl Keskin, eğitimlerin ardından yapılan değerlendirmelerde övgü dolu geri dönüşler aldıklarını dile getirdi.
     Keskin, eğitime destek veren ASO, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Garanti Bankası'na da teşekkür etti.
     Konuşmaların ardından 15 farklı konuda eğitim alan 92 kadın girişimciye sertifikaları verildi.
    
    
    

Bu haberi 107 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir