Sinyalkeser

  Gaziosmanpasa (Gaziosmanpaşa / İstanbul / Türkiye)
  090-212-4792455 090-212-5355803
  Mehmet Oguz (Diğer)

  900 İ Sinyalkeser

  • İlan Sahibi : Mehmet Oguz
  • Ülke / Şehir / İlçe : Türkiye / İstanbul / Gaziosmanpaşa
  • İlan Türü : Satım İlanları
  • İlan Eklenme Tarihi : 6 Aralık 2009 Pazar
  • İlan Bitiş Tarihi : 31 Aralık 2009 Perşembe
  • Bulunduğu Sektör : Online Alışveriş Siteleri

  900 İ Sinyalkeser İlan Açıklaması

  GSM Engelleme Cihazı (GSM Jammer / GSM Blocker) Hakkında Genel Bilgiler:

  Bu cihaz belirli bir alanda cep telefonlarının çalışmasını engeller. Bunu cihazın etkili olduğu alanda cep telefonunun ağı bulmamasını sağlayarak gerçekleştirir. Bu şekilde cep telefonu yayın yapmaz ve GSM ağını bulmasınıy engeller. Bu sayede tehlikeli durumlar oluşturması önlenir.

  GSM cep telefonları günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu cihazlar bir çok konuda kolaylık sağlamasına rağmen bazı istenmeyen durumlar da yaratabilmektedir. Tiyatro, Sinema ve Kütüphane gibi sessiz olunması gereken yerlerde çalarak rahatsızlık yaratabilmektedir. Bu sadece rahatsızlık yaratmaktadır fakat buna ek olarak cep telefonu, elektromanyetik dalga yaydığı için diğer elektronik cihazların çalışmasını da etkiler. En basit örnek cep telefonunun televizyonun yakınında çalıştığı zaman görüntü ve sesini etkilemesidir. Cep telefonu, özellikle dijital cihazlar üzerinde etkili olur. Dijital cihazların üzerinde yarattığı elektromanyetik dalga, bu cihazların içindeki çiplerin üzerinde istenmeyen gerilimler yaratır ve düzgün çalışmasını engeller, hatta bozabilir. Bu yüzden, hastane ve fabrika gibi pahalı cihazların kullanıldığı yerlerde cep telefonunun kullanılması sakıncalıdır. Başta ABS fren sistemi olmak üzere otobüs ve araçların elektornik sistemlerini de etkiler. Akaryakıt ve gaz dolum istasyonları gibi, patlayıcı gazların bulunduğu yerlere yakın kullanılması ise, yaptığı yayının elektrik arkı yaratması tehlikesi olduğundan sakıncalıdır. Aslında bunlar, bütün kablosuz iletişim yapan cihazlar için geçerlidir ama cep telefonunda bu kadar kritik olmasının bir kaç nedeni vardır:

  GSM cep telefonları, FM radyolarının yayın frekansının yaklaşık dokuz/on sekiz katı yüksek frekansta yayın yapar(~ 800/900/1800/1900 MHz). Bu durum, cep telefonlarının daha etkili olmasını sağlar ve gücün yüksek olması, cihazları bozucu etkisinin artma

  Tümünü göster

  Firmanın Diğer Satım İlanları

  Firmaya ait başka satım ilanı bulunamamıştır.
  Sinyalkeser
  Gaziosmanpasa (Gaziosmanpaşa / İstanbul / Türkiye)
  090-212-4792455
  e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir