9. Verimlilik Günleri -Gazi Üniversitesi Rektörü Büyükberber: -"Gazi Üniversitesi, koskoca bir…

  • Yazı boyutu
9. Verimlilik Günleri
  -Gazi Üniversitesi Rektörü Büyükberber:
  -"Gazi Üniversitesi, koskoca bir…

9. Verimlilik Günleri -Gazi Üniversitesi Rektörü Büyükberber: -"Gazi Üniversitesi, koskoca bir şehir üniversitesi ama dünyada maalesef bilinmiyor"

Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber, üniversitenin yeterince markalaşamadığını ifade ederek, "Gazi Üniversitesi, koskoca bir şehir üniversitesi ama dünyada maalesef bilinmiyor" dedi.
     Büyükberber, Gazi Üniversitesi'nde 9'uncusu düzenlenen ve marka temasının işlendiği "Verimlilik Günleri" etkinliğinde yaptığı konuşmada, markalaşmada algı, kalite ve sürdürülebilirlik konularının önemli olduğunu söyledi.
     Rektör olarak, üniversitenin marka değerinin kendisini ilgilendirdiğini ve bu yönde çalışmalar yaptıklarını anlatan Büyükberber, "Gazi Üniversitesi, koskoca bir şehir üniversitesi ama dünyada maalesef bilinmiyor. Demek ki bir şeyleri zamanında yapmak, yavaş yavaş biriktirmek gerekiyor" diye konuştu.
     Öğrencilere markalaşma konusunda tavsiyelerde bulunan Büyükberber, "Tekrar öğrenci olsam başka türlü öğrenci olurdum, marka değerim bugün farklı olurdu. Eğer mühendis olacaksak en iyisi olmamız, ürün üreteceksek onun en iyi teknolojisine ulaşmamız lazım" dedi.
    
     -Gazi Üniversitesi algısı değişmeli-
    
     Büyükberber, Gazi Üniversitesi'nde bin 530 civarında yabancı öğrenci olduğunu, bunu 10 binlere taşımaları gerektiğini ifade etti.
     Rektör Büyükberber, Gazi Üniversitesi denilince zihinlerde oluşan algının da değiştirilmesine ihtiyaç duyulduğunu belirterek, "ağzı çorba kokan öğrencilerin" olduğu bir üniversite değil çağdaş ve her türlü altyapıya sahip üniversite algısının yerleşmesi gerektiğini söyledi.
    
     -Marka değeri olmalı-
    
     MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık da verimliliğin, üretim olduğu sürece anlamlı bir kavram olduğunu, üreten toplumların aidiyet, dış borç ve istihdam gibi sorunları kolay çözdüğünü belirtti. Işık, üretimin hem ulusal hem de uluslararası düzeyde değerli olabilmesi için üretilen ürünlerin belirli bir marka değerine sahip olması gerektiğinin altını çizdi.
     Marka değerinin, içinde bulunulan toplumun marka değeriyle yakından ilişkili olduğunu söyleyen Işık, "Önce güçlü bir toplum olmak zorundayız. Uluslararası arenada güç kazanabilmemiz değerimize değer katmakla mümkün" dedi.
    
    
    

Bu haberi 969 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir