9. Mehmet Kemal Dedeman Araştırma ve Geliştirme Proje Yarışması

  • Yazı boyutu
9. Mehmet Kemal Dedeman Araştırma ve Geliştirme Proje Yarışması

9. Mehmet Kemal Dedeman Araştırma ve Geliştirme Proje Yarışması

Dedeman Holding'in kurucularından Mehmet Kemal Dedeman'ın anısına 2004 yılından bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Mehmet Kemal Dedeman Araştırma ve Geliştirme Proje Yarışması'nın bu seneki başvuruları 1 Eylül-1 Kasım 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek.
     Dedeman Holding'den yapılan açıklamaya göre, bu sene dokuzuncusu düzenlenen proje yarışması, turizm ve madencilik sektörlerinin gelişmesini desteklemeyi amaçlıyor.
     "Yarına Bir Değer Bırak" çağrısıyla her yıl iki dalda düzenlenen yarışmanın bu yılki proje konuları madencilik dalında "Türk Madenciliğini Geliştirmeye Yönelik Araştırma ve Projeler", turizm alanında ise "Medyanın Konaklama Sektörünün Pazarlanmasında Etkin Kullanımı" olarak belirlendi.
     Başvurular 1 Eylül 2012 tarihinde başlayacak ve Dedeman Holding Pazarlama İletişimleri Müdürlüğü tarafından 1 Kasım 2012 tarihine kadar kabul edilecek. Birinci seçilen projelere her iki dalda ayrı ayrı 20 bin lira, ikincilere 10 bin lira üçüncülere ise 5 bin lira ödül verilecek.
     Ayrıca, Seçici Kurul öngördüğü takdirde, bir veya birden fazla çalışmaya "Mehmet Kemal Dedeman Özel Teşvik Ödülü" verilebilecek. 12 Şubat 2013'te gerçekleşecek ödül töreninde bir sonraki yılın yarışma konuları da açıklanacak.
     Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nazire Dedeman Çağatay, proje yarışmasının turizm ve madencilik sektörlerinde ilerlemeye ve gelişmeye katkıda bulunacak bir platform olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
     "Araştırma ve Geliştirme Proje Yarışması, babamızın anısını yaşatmak için olabilecek en anlamlı organizasyonun, madencilik ve turizm alanında bir etkinlik düzenlemek olduğu fikrinden hareketle ortaya çıkmıştı. Böyle bir etkinliğin Mehmet Kemal Dedeman'ı anmanın ve hayat felsefesini geleceğe taşımanın en güzel yolu olduğuna dün olduğu gibi bugün de yürekten inanıyoruz. Proje yarışması, kendisinin anısını daima canlı tutacaktır."
    
    
    

Bu haberi 141 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir