82. İEF hazırlıkları başladı -İZFAŞ yönetimi, hazırlık çalışmaları kapsamında Ankara'da…

  • Yazı boyutu
82. İEF hazırlıkları başladı
  -İZFAŞ yönetimi, hazırlık çalışmaları kapsamında
  Ankara'da…

82. İEF hazırlıkları başladı -İZFAŞ yönetimi, hazırlık çalışmaları kapsamında Ankara'da büyükelçi ve ataşeleri ziyaret etti

Gelecek yıl 82'ncisi düzenlenecek İzmir Enternasyonal Fuarı'nın (İEF) hazırlık çalışmalarına başlandı.
     İZFAŞ'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, 29 Ağustos-8 Eylül 2013 tarihleri arasında düzenlenecek 82. İzmir Enternasyonal Fuarı'na partner ülke ve ticari katılım için Ankara'daki büyükelçilikler, ticari ateşeler ve konsoloslar ziyaret edildi.
     İZFAŞ Genel Müdürü Vekili Mehmet Şakir Örs, İEF ile düzenledikleri ihtisas fuarlarına daha fazla yabancı konuğun katılması amacıyla büyükelçileri, ticari ataşeleri ve konsolosları ziyaret ettiklerini belirtti.
     Yaptıkları görüşmelerin olumlu geçtiğini ifade eden Örs, şunları kaydetti:
     "81. İEF'ye toplu katılım yapan Latin Amerika ülkelerinden Arjantin, önümüzdeki fuarda tek başına stand açacak. Lüksemburg bu yıl da fuarımızda etkin biçimde yer alacak. Sri Lanka Büyükelçisi Bharathi Davina Wijeratne ile yaptığımız görüşmede ise büyükelçi 82. İEF'ye partner ülke olarak katılmak istediklerini dile getirdi. Tüm bu olumlu gelişmeler bizi heyecanlandırıyor ve mutlu ediyor. Önümüzdeki fuarlara katılımların daha da artmasını ve fuarlarımızın çok yönlü güçlenmesini arzu ediyoruz."
     Örs, Ekvator'un Ankara Büyükelçisi Augusto Alejandro Saa Corriere'nin ev sahipliğinde Latin Amerika ülkelerinin Ankara'daki diplomatik temsilcileri ile de toplantı gerçekleştirdiklerini ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 156 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir